Detroit: Become Human’dan hızlı bir başlangıç

0

Bir araştırma şirketinin paylaştığı verilere göre Detroit: Become Human, son dönemin en çok ilgi gören yeni oyunlarından biri. İşte detaylar…

Sony, PlayStation 4 ile Mayıs ayının en fazla satan konsol platformuna sahip olduğunu açıkladı. İlginç bir şekilde ayın öne çıkan oyunlarından biri de şüphesiz ay sonu çıkışını gerçekleştiren Detroit: Become Human oldu.

Geliştiricisi Quantic Dream açısından bir mihenk taşı maiyetindeki yapım, pazar araştırma şirketi NPD Group’a göre ABD’de en çok satan üçüncü oyun konumunu ele geçirdi.

Bu sansasyonel başarı, Quantic Dream’in en kısa sürede en çok satış gerçekleştiren oyununun da artık Detroit: Become Human olması anlamına geliyor.

Başarılı yapım, aynı zamanda geliştiricisinin bir diğer dikkat çeken oyunu olan Heavy Rain’e göre de lansman ayı için yüzde 20 daha fazla satış adedine ulaştı. Özetle insanlar aksiyon-macera, neo-noir, gerilim türündeki söz konusu oyuna yoğun ilgi gösteriyor.

PlayStation 4’e özel

Detroit: Become Human, bir PlayStation 4 oyunu ve aslında dikkat çekici bir analizi de beraberinde getiriyor: Özel içeriklerin önemi. Belli bir konsola özel çıkan video yapımlarının yoğun taleple karşı karşıya kaldığı sayısız örnek var. Bu kapsamda oyun endüstrisinden uzmanlar, Xbox One veya Switch de dahil olmak üzere konsol platformu için özel oyunların önemine dikkat çekiyorlar.

Detroit: Become Human’ı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın