Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelDetayları ile Sony Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 ve Z5 Compact

  Detayları ile Sony Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 ve Z5 Compact

  Xperia-z5

  Sony Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modellerine ait resmi tanıtım videosu XperiaBlog’da aniden göründü, kısa süre içinde silinen video, üç yeni modele dair birçok özelliği tanıtımından önce ortaya çıkardı. Almanya’daki IFA 2015 etkinlikleri kapsamında 2 Eylül’de tanıtımı gerçekleştirilecek Android’li cihazların özelliklerine yakından bakıyoruz…

  Öncelikle Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modelleri bekleniyordu, Xperia Z5 Premium ise sürpriz oldu. Cihazların ortaya çıkan özellikleri şu şekilde:

  Z5 Premium modeli 5.5 inçlik ekranı ile 4K çözünürlük sunuyor. Bu oldukça çarpıcı bir ekran anlamı taşıyor. Cihazda ayrıca Snapdragon 810 işlemci bulunuyor. Kamerası ise videoda belki de en çok saygı duyulması gereken özellik konumunda, çünkü 23 megapiksellik arka kamera, bu yüksek çözünürlük gücünün dışında dünyanın en hızlı otofokus özelliğine sahip kamerası anlamı taşıyor. Belirtilen süre 0.03 saniye.

  Xperia-z5 Yayınlanan videodan alınan ekran görüntüsüdür. 

  Standart Xperia Z5 modeli ise 5.2 inç ekranda Full HD çözünürlük sunuyor. Bu modelde, Premium’da olduğu gibi Snapdragon 810 ve 23 megapikellik aynı kamera kullanılıyor. Son olarak daha küçük ekranlı ve boyutlu Xperia Z5 Compact modelinde ise yüne aynı işlemci ve kamera ile karşılaşılması oldukça yüksek bir iddianın göstergesi adeta. (naturalkitchenschool.com) Compact’ta ekran 4.6 inç boyutunda ve sunulan çözünürlük değeri de 720p.

  Her üç akıllı telefon için yayınlanan video silindi demiştik, diğer özellikler için 2 Eylül 2015 tarihindeki resmi lansman merakla bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN