Destiny: Rise of Iron

0

Çıktığı ilk günden beri kendine has büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve konsollara özel olarak piyasaya sürülen Destiny, özellikle de en son büyük genişleme paketi The Taken King ile tam olarak hedeflediği başarıyı yakalamıştı. Uzun zamandır ölü bir durumda olan oyun yeni ve çeşitli özelliklerle tekrar dirilmişti. Yaklaşık bir sene boyunca oynanan ve çeşitli eklentilerle çok daha geniş bir hale getirilen The Taken King sonunda bitti ve yerini yeni genişleme paketi olan Rise of Iron’a bıraktı. Elbette The Taken King kadar büyük olmayan Rise of Iron, buna rağmen kendi çapında birçok yenilik ile gardiyanların karşısına çıkıyor.

destiny-rise-of-iron-screen-04-ps4-us-03jun16

Öncelikle sahip olduğu yeni ve gizemli hikaye ile oyuncuları kendine tekrar bağlamayı başarıyor. Rise of Iron’da o hep adını duymuş olduğumuz kıdemli Demir Lordları’nın hikayesini öğreniyor ve son Demir Lordu olan Lord Saladin’e yardım ediyoruz. Eskiden kalma ölümcül teknolojilerin House of the Devils adlı Fallen boyları tarafından tekrar ortaya çıkarılması sonucunda güçlerimizi diğer gardiyanlar ile birleştiriyor ve Lord Saladin ile beraber tehlikelere göğüs geriyoruz. Bu kez Reef ve Tower’dan farklı olarak yeni bir sosyal alan da oyuna eklenmekte. Rise of Iron paketi ile birlikte gelen Felwinter’s Peak’te karların arasında yeni bir medeniyet kuracak ve Cosmodrome’da bulunan Fallen askerlerine karşı daha çetin bir şekilde savaşacağız.

destiny_rise_of_iron-0

Elbette Rise of Iron ile birlikte sadece hikayede genişlemeler olmuyor. Hikayeye ek olarak yeni oyun modları, yeni Strike ve Raidler, yeni Crucible modları ile de karşılaşıyoruz. Öncelikle, sonunda Destiny’e o hep özlemini kurduğumuz Özel Maç modu eklendi. Bu mod sayesinde dilediğimiz arkadaşları toplayacak ve istersek karşı karşıya, istersek aynı takım içerisinde beraber maç yapabileceğiz. Bu sayede oyun içinde kurulan klanlar arasında zorlu mücadeleler verilecek ve çeşitli ödüllerin dağıtıldığı yarışmalar yapılacak. Eklenen yeni zırh setleri şimdiye kadar Destiny’de görmüş olduğum setler arasında en görkemli gözükenleri olabilir. Son seviyeye geldiğinizde tam bir Demir Lordu gibi göründüğünüz Rise of Iron’da seviye atladıkça değişen zırhınız size gerçekten de ‘ilerlemekte’ olduğunuzu hissettirecek. Önceden ufak tefek bazı kozmetik değişimler ile karşımıza çıkan bu zırh değişiklikleri artık çok daha fark edilir bir durumda.

destiny_rise_of_iron_11

Zırhlara ek olarak bir de oyuna Artifact sistemi eklendi. Karakteriniz, sınıfına göre özel bir silaha sahip olacak ve bu silah sayesinde House of the Devils boyundan Fallen askerlerine karşı çok daha güçlü bir şekilde karşı koyacak. Her üç sınıf için de farklı silahlar karşımıza çıkıyor. Bu silahlar dışında bir de nostaljik birkaç silah oyuna eklenen öğeler arasında. Iron Gjallarhorn, Thorn ve daha oyunda ilk edindiğimiz silah olan Khvostov 7G-0X, Rise of Iron’da edineceğimiz nostaljik silahlardan bazıları. Elbette bu silahları edinebilmek için belirli görevleri yapmanız ve bu görevler için de belirli bir seviyeye gelmeniz gerekecek. Sürükleyici hikayesi ve yeni Strike’ı sayesinde seviye atlamak hiç sıkıcı olmayacak, hatta eğlenceli bir hale gelecektir.

egteqk1qykejc5nqqurb

Eğer bu zamana kadar hiç Destiny oynamadıysanız ve yeni başlamak, bu serüvene ilk kez katılmayı istiyorsanız Bungie çok güzel bir paketle karşınıza çıkıyor. Destiny: The Collection adı altında çıkan bu paketi aldığınız takdirde hem orijinal Destiny oyununa, hem de sonrasında çıkan House of Wolves, Dark Below, Taken King ve Rise of Iron ek paketlerine de sahip olabileceksiniz. Oldukça hesaplı bir fiyatla çıkan bu sürümü eğer henüz Destiny oynamadıysanız sakın kaçırmayın.

destiny-rise-of-iron-action-3rdp-27-1920-0

Cevap bırakın