Derin Dondurucu Satın Alırken Aklınızda Bulunsun

0
Derin dondurucu

Eğer mevsim ne olursa olsun taze gıdalar tüketmek istiyorsanız artık derin dondurucu satın almanın zamanı gelmiştir. İster sebze, ister meyve ister de deniz ürünlerini uygun fiyattan satılan mevsimlerde alarak dondurarak saklayabilirsiniz. Sonrasında ise yılın istediğiniz bir zamanı yiyecekleri derin dondurucunuzdan çıkararak aldığınız gündeki tazeliğinde tüketirsiniz. Özellikle yazları buzdolaplarındaki dondurucu bölümü yetersiz kalır. Bu yüzden özellikle kalabalık ailelerde derin dondurucu ihtiyacı daha da fazla olur.

Derin Dondurucu Özellikleri

Derin dondurucu satın alacaksanız öncelikle dondurucunun hangi özelliklere sahip olacağı konusunda ön araştırma yapmanız faydalı olur. Ürünün büyüklüğü, teknolojik özellikleri, hangi enerji sınıfında olduğu, markası, modeli, iç hacmi, malzeme kalitesi, garanti süresi ve servis yaygınlığı satın alma kararınızda etkili olur.

​Sandık Tipi Derin Dondurucular

Tercihiniz klasik bir derin dondurucu ise bu model size geniş bir iç hacim, üstten kapaklı gövde ve sandık tipinde bir ürün sağlar. Sandık tipi derin dondurucuların iç hacimleri 450 litreye kadar depolama yapar. Daha çok kalabalık aileler ve küçük ve orta ölçekli işyerleri için uygundur.

Çekmeceli Derin Dondurucular

Çekmeceli modellerin sağladığı en büyük kolaylık dikey kullanıma olanak sağlamasıdır. Özellikle yer problemi olan küçük mutfaklarda adeta kurtarıcıdır. Birçok çekmecesi sayesinde kokularının karışmasını istemediğiniz et, tavuk ve deniz ürünlerini farklı bölümlerde tutar. Ayrı ayrı taze kalmasını sağlar ve ve gıdalar birbirlerine temas etmeden saklama olanağı sunar.

Kitlenebilir Modeller

Bu modeller daha çok küçük çocuklu aileler için uygundur. Bazı modellerde bulunan anahtar ile kilitlenme özelliği kimi zaman tercih nedenidir. Tercih nedeni kimi zaman güvenlikle ilgili kaygılar olabileceği gibi kimi zamanda evin yaramaz küçük çocuklarıdır.

Nereye Yerleştirilmeli?

Satın alınan yerleştirileceği yer en önemli ve hassas davranılması gereken bir konudur. Evinizde veya işyerinizde ürünü yerleştirirken doğrudan güneş görmeyen bir alana yerleştirilmesi gerekir. Doğrudan güneş alan yerler ürünün yerleştirilmesi için kesinlikle uygun yerler değildir. Bu konuya çok dikkat etmelisiniz.

Enerji Sınıfı Ne Olmalı?

Satın alacağınız derin dondurucunun sürekli çalışacağını ve fişten hiç çıkarılmayacağını düşünerek düşük enerji harcayan bir modele yönlenmelisiniz. Özellikle tavsiyemiz alacağınız modelin enerji sınıfının A+++ olmasıdır. Bu sınıftaki ürünlerin ortak özelliği ürünün soğutma işlemini yaparken çok daha az elektrik kullanmasıdır. Böylece uzun vadeli düşündüğünüzde düşük gelen elektrik faturalarınız ülke ve aile ekonomisine destek sağlar. Enerji sınıfı düşük olan bir ürünü kesinlikle tercih etmeyin.

Statik mi No Frost mu?

Satın alırken bilmeniz gereken diğer bir konu da seçeceğiniz derin dondurucu statik mi No Frost mu olmalı konusudur. Statik modellerde kullanım alanlarında buzlanma görülür ve zaman içinde buzun boşaltılması gerekir. Bunun sorun yaratacağını düşünüyorsanız size önerimiz No Frost derin dondurucu modellerini tercih etmenizdir.

Nereden Satın Alabilirim?

MediaMarkt mağazalarından ve online olarak www.mediamarkt.com.tr web sitesi üzerinden farklı marka ve modellerin derin dondurucularını uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın