Derin Dondurucu Almadan Önce Bilmeniz Gereken Püf Noktalar

0

Derin dondurucu

Derin Dondurucu, satın aldığınız gıdaların hem tazeliklerini korumak amacıyla ve hem de bozulmadan uzun süre saklanmalarını sağlamak için soğuk ortam üreten dolaplardır. Standart buzdolaplarında da bu işi yapan ayrı bölmeler bulunsa bile tam yeterli olmadıklarından buzdolapları ile derin dondurucuların kullanım amaçları farklıdır. Derin dondurucular, içine konan her türlü besin maddelerini 1 aydan 1 yıla kadar uzun süre bozulmadan saklayabilirler. 

Derin Dondurucu Almadan Önce Özelliklerine Karar Verin

Derin dondurucu satın almadan önce ne tür özelliklere sahip bir soğutucu istediğinize karar vermiş olmanız gerekir. Ürünün enerji sınıfı, gövde tipi, iç hacmi, kullanılan malzemenin kalitesi, teknolojik özellikleri ve büyüklüğü satın alma kararınızı etkileyecek olan faktörlerdir.

Enerji Sınıfını Belirleyin

Eğer A+++ sınıfı bir ürün satın alırsanız bunun anlamı soğutma işlemi esnasında çok daha az enerji harcamasıdır. Sürekli çalışacak olan derin dondurucular size daha düşük elektrik faturalarının gelmesini sağlayacaktır. Her zaman daha düşük enerji kullanan ürünleri tercih edin. 

Gövde Tipi ve İç Hacim

Satın alacağınız ürünün gövde tipi ve iç hacminin büyüklüğünü ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçmelisiniz. Kullanmayacağınız büyüklükteki bir derin dondurucu hem atıl kalacak hem de fiyat açısından pek ekonomik olmayacaktır. Muhafaza edeceğiniz gıdaların miktarı az ise büyük hacimli bir ürün almanıza hiç gerek yoktur.

Genel olarak gövde tipleri de iki çeşittir. Çekmeceli ve sandık tipi olan modellerden ihtiyaçlarınıza en uygununu seçmelisiniz. Her bir model farklı amaçla kullanıldığı için kullanım alışkanlıklarınıza uygun model seçimi yaparak verimliliği artırabilirsiniz. 

Teknolojik Özellikler

Elektrik kesintisi esnasında dondurucu içindeki gıdaların çözülmemesini sağlayan teknolojiden tutun da hem soğutucu hem de dondurucu olarak çalışabilen teknolojik özelliklere sahip ürünlere kadar farklı teknolojik özellikler içeren marka ve modeller bulunmaktadır. Bazı derin dondurucu modelleri antibakteriyel özelliğe sahiptir. Uzun süreli ve yüksek miktarlı gıda muhafaza etmeniz durumunda bile bakteri üremesi engellemektedir. Her bir teknolojik özellik ürünün fiyatının yükselmesi demektir. Sadece gerek duyduğunuz teknolojik özelliklere sahip olan ürünleri satın almanız daha ekonomik olacaktır. 

Derin Dondurucu Modelleri MediaMarkt’ta

MediaMarkt mağazalarından ve online olarak MediaMarkt web sitesi üzerinden Altus, Delta, Electrolux, Hoover, Hotpoint, Profilo, Simfer ve Sunny markalarının değişik modellerdeki derin dondurucularını uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Sorularınız olursa da uzman ve deneyimli satış temsilcilerinden yardım alabilir ve kafanızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/search.html?query=Derin+dondurucu&searchProfile=onlineshop&channel=mmtrtr

Cevap bırakın