Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  İncelemelerDepolamaDepolama alanınız azalıyor mu? İşte bunu önlemek için bazı ipuçları

  Depolama alanınız azalıyor mu? İşte bunu önlemek için bazı ipuçları

  İşte yetersiz depolama alanı sorunuyla baş etmenizi ve daha hazırlıklı olmanızı sağlayacak birkaç ipucu: 

  İstenmeyen dosya ve uygulamaları silin 

  Bazen en çok yer kaplayan dosya ve uygulamalar aslında hiç ihtiyacınız olmayanlar olabilir. Örneğin, mükemmel bir fotoğrafınız varken neden birden fazla başarısız fotoğrafı saklayasınız? Veya muhtemelen yalnızca bir kez kullanıp bir daha hiç açmadığınız uygulamaları neden saklayasınız? İster akıllı telefonunuzda ister bilgisayarınızda veya dijital fotoğraf makinenizde olsun; bazen gereksiz ıvır zıvırla yollarınızı ayırmak çok daha iyi bir fikir. Ayrıca, istenmeyen videoları da mutlaka kontrol edin. Bu dosyalar, cihazınızın depolama alanını fazlasıyla doldurur.

  Yedeklerinizin olduğundan emin olun

  Bazılarımız hiçbir dosyamızı silmeyiz çünkü onlara ne zaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. Ancak, ya yer açmak için acele ederken yanlışlıkla silme olasılığınız varsa ya da umutsuzca ihtiyacınız olan birkaç ekstra MB alanı elde etmek için o fotoğrafı feda etmeye karar verdiyseniz? Bunun basit çözümü fiziksel ya da bulut tabanlı yedekler oluşturmanız olur.

  Harici depolama çözümleriniz hazır olsun 

  Seyahat ediyorsanız veya tatildeyseniz, harici bir depolama çözümüne sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir. Ek bir microSD™ kart veya taşınabilir bir SSD uzun bir yol kat etmenizi sağlayabilir. Bu ekstra çözümler aynı zamanda filmleri depolamak için de harika bir yol olabilir, böylece hareket halindeyken de eğlenceye devam edebilirsiniz.

  Geçici veya tekrarlanan dosyalarınızı silin 

  Bu ipucu ise profesyonel kullanıcıları ilgilendiriyor. Fotoğraf veya videoların RAW dosyalarının ne kadar büyük boyutlu olabileceğini ve birden çok çalışma dosyasına ve bunların farklı farklı sürümlerine sahip olmanın bilgisayarınızda veya dijital fotoğraf makinenizde ne kadar çok yer kaplayabileceğini biliyoruz. Çözümlerden biri, depolama alanından tasarruf etmek için geçici olarak çalışan veya tekrarlanan dosyalarınızı kaldırmak olabilir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN