Denizde kullanabileceğiniz teknolojiler

0

Yaz tatili nihayet geldi çattı. Birçoğumuz için tatil deniz, kum ve güneş üçlüsünden oluşuyor. Akşama kadar şezlongda yatma fikri bile son derece sıkıcı. Hava sıcak ve esmiyor. Ancak denize girdiğinizde bir nebze olsun rahatlıyorsunuz. Peki yaz tatilinize biraz heyecan ve aksiyon katmak ister misiniz? Bu hafta teknoloji severler için macera dolu tatil önerileri hazırladım.


Macera isteyenler için Flyboard

Ancak son rakamlara göre tatilciler artık macera turizmini tercih ediyor. Sporcular ve aktif yaşamı sevenler su sporları ve aktivitelere yöneliyor. SandlerResearch tarafından yayınlanan bir rapora göre , macera turizmi pazarı 2020 yılına kadar yaklaşık yüzde 50 artacak.

Sağlık ve zindeliğe odaklanmamızın artması ve aktif kalma isteği – yurt dışındayken bile – macera tatillerine talebi artıyor. Bu yüzden, yeni bir şey denemenin, zindelik sınırlarını zorlamanın ya da sadece günlük yaşamın stresinden kaynaklanan problemleri geride bırakmanın şimdi tam da zamanı!

Elektrikli sörf tahtası Zapata Flyboard, macera severler için açıkçası son derece etkileyici. Su itme teknolojisi ile (basınçlı su yardımıyla) en fütüristik görünümlü ve havalı su sporları teknolojilerinin başını çekiyor. Dilerseniz  10 metreye kadar havada uçabilir, cesaretiniz varsa 8ft’e kadar suya da dalabilirsiniz.


Denizde bisiklet keyfi 

Size İstanbul trafiğini unutturacak bir öneri ile geldim. Manta5 Hydrofoiler XE-1 elektrikli su bisikleti denizde bisiklet sürme keyfi yaşatıyor. Bisiklet, karbon fiber hidroforlar ve pervaneye sahip bir aliminyum çerçeve üzerine inşa edilmiş. Denizde özgürce bisiklet sürmek ve tatilinize aksiyon  katmak istiyorsanız deneyebilirsiniz. Ancak edindiğim bilgilere göre şu anda sadece Yeni Zelanda’da kullanılabiliyor.

Lampuga Boost

Elektrikli sörf tahtası ile kendi dalganızı oluşturun

Denizde aksiyon yapmak tam da benlik diyorsanız eğer Lampuga Boost ile bir profesyonel gibi sörf yapabilirsiniz. Geçmişteki klasik Hawaii zamanlarına motorlu bir dönüş olan elektrikli bir sörf tahtası üzerinde geleneksel sörfçülerinizle ters yönde dalgalara karşı dans ettiğinizi düşünün. Bu elektrikli sörf tahtası su sporlarının yeni gözdesi diyebiliriz. Aslında girişimciler basit bir fikirden yola çıkmışlar. Sevilen bir sporu yapmak için dalgalara ihtiyaç duymuyorsunuz.

Motorlu bir sörf tahtası ile, hiç bir zaman sonra, dev dalgalar  olsun ya da olmasın, daha ileri  bir seviyede sörf yapmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Lampuga Boost , malzeme olarak karbon fiberden yapılıyor.  Yani sadece süper hafif değil, aynı zamanda oldukça dayanıklı bir ürün. Çıkarılabilir bir lityum-iyon pil ile çalışan dahili bir kompakt elektrik motoru ile çalışıyor.  Uzaktan kumanda ile su hızlandırılıyor ve sörf keyfi başlıyor.  Sürüş stiline ve hızına bağlı olarak, Boost’un suyu bitmeden önce ortalama 45 dakika boyunca tahtada sörf yapabilirsiniz. Bununla birlikte, çıkarılabilir batarya sistemi sayesinde, tekrar yakınlaştırmaya hazır olmadan önce yedek bir yuvaya yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bu hızda sörf yapmak oldukça zor bir deneyim olabileceğinden, özellikle yeni başlayanlar için yorucu olabilir. 15 dakika sonra, ara vermeye ihtiyacınız olacak.

Ayrıca unutmadan belirteyim ürün Red dot tasarım ödülüne de sahip. Birbirinden farklı, fonksiyonel ve çarpıcı tasarımları ile denemeye değer.

Cevap bırakın