Deloitte, 2018 teknoloji öngörülerini yayınladı

0

Deloitte adlı önde gelen finans ve teknoloji danışmanı şirket, 18 yıldır süregelen geleneğini bozmayarak sonraki yıla dair öngörülerini yayınladı. 2018 yılı için sunulan öne çıkan teknoloji, eğilim, çeşitli istatistik, vb. beklentileri arasında ilginç detaylar yer aldı.

2018’de 1 milyardan fazla akıllı telefon kullanıcısının en az bir kez artırılmış gerçeklik içeriği oluşturacağı tahmini dikkat çekiyor. Bunun 300 milyonluk kesiminin aylık, milyonlarcasının da haftalık olarak düzenli şekilde söz konusu içerikleri meydana getireceği kaydediliyor.

Reklam engelleme yönündeki eğilimin hız kazanacağı, 18-24 yaş aralığı için dört veya daha fazla reklam engelleme türünün aynı anda tercih edileceği belirtiliyor.

Canlı etkinliklerin yükselişinin devam edeceği, ABD’deki TV izleyicilerinin günde 1.1 saatlik canlı yayın izleyeceği, bunun da 545 milyar dolardan fala gelir anlamına geleceği tahminlerine yer veriliyor. Çin’in ise bu alanda 4,4 milyar dolarla en büyük pazar olacağı iddia ediliyor.

e-Spor gelirleri artacak

e-Spor gelirlerinin ilk kez 1 milyar doların üzerine çıkacağı ifade ediliyor. Söz konusu gelirler, 2015’te 325 milyar dolar seviyesindeydi.

Dijital ödemeye ilginin artacağı ve dünya genelinde 1,85 milyar telefonun satılacağı tahminleri paylaşılıyor.

ABD’de internet veri erişiminin beşte birinin mobil üzerinden sağlanmaya başlanacağı gibi ilginç tahminler de raporda yer alıyor.

Günde 65 kez telefona bakacağız

Deloitte tarafından yayınlanan 2018 teknoloji beklentileri yazısında, 2023’te akıllı telefonla etkileşime geçme sayısının günde 65 kez olacağı gibi daha ileri tarihli idialara da yer verildiği görülüyor.

Cevap bırakın