Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımDell’den 'şarj eden' monitör

  Dell’den ‘şarj eden’ monitör

  Ekran_Resmi_2016-01-06_19_02_35

  Amerikan merkezli teknoloji şirketi Dell, ülkenin Las Vegas şehrinde devam edecen yılın önemli tüketici elektroniği etkinliklerinden CES 2016’da Dell 23 Wireless Monitor adlı modelini lanse etti. İnovasyon örneği monitörler arasında konumlanan model, kabloya ihtiyaç duymadan işlev sunuyor. Bunun için Miracast ve Bluetooth teknolojileri kullanılıyor. 23 inç’lik Full HD çözünürlüklü ekrana sahip Dell monitörünün öne çıkan diğer özelliği ise akıllı cihazların yine kablosuz formunda şarj edilebilmesini mümkün kılması.

  Şarj özelliği, ekranın alt kısmında yer alan yerleşik kablosuz şarj standı üzerinden gerçekleşiyor. Söz konusu özelliği destekleyen Android ve Windows cihazları şarj edebilen Dell 23 Wireless Monitor’ün haricinde, 24 inç ekranlı bir versiyon daha sunuluyor; ancak Dell 24 Wireless Monitor adını alan üründe kablosuz şarj özelliği bulunmuyor.

  Geçtiğimiz sene Samsung’un da benzer bir model duyurduğu hatırlandığında, söz konusu özelliğin yavaş adımlarla da olsa monitörlerde sunulmaya başlandığı görülüyor.
  Ekran_Resmi_2016-01-06_19_02_39

  Dell 23 Wireless Monitor’ün diğer öne çıkan özellikleri arasında üç watt gücünde iki adet hoparlör, 178 derecelik geniş görüş açısı, HDMI ve USB 2.0 portları da yer alıyor. 24 inçlik (tam olarak 23.8 inç) kablosuz şarj özelliğine sahip olmayan modelde ise dört adet USB 3.0 portuna yer verildiği, ayrıca daha iyi renk üretiminin sunulduğunu belirtelim.

  Dell, her iki modelin de 31 Mart 2016 itibarıyla satışa sunulacağını duyurdu. CES 2016’ya dair glişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN