Dell’den dünyanın en ince Thunderbold 3 sürücüsü

0

dell

Şimdiye kadar ki en kompakt Thunderbolt 3 depolama aygıtı Dell tarafından üretildi.

CES 2018 kapsamında tanıtılan ürün ve hizmetler heyecan uyandırmaya devam ediyor. Teknoloji çevrelerinin dikkatini çeken yeni ürünlerden biri de önde gelen bilgisayar üreticilerinden Dell tarafından geliştirilen dünyanın en küçük Thunderbolt 3 depolama aygıtı. Dell Portable Thunderbolt 3 SSD adıyla gelen model, kısa süre içerisinde satışa sunulacak…

Satışlarına şubat ayı itibarıyla başlanacağı kaydedilen yeni Dell taşınabilir SSD modeli için ABD fiyatının 439 dolardan başlayacağı bilgisi paylaşıldı. 500 GB kapasiteli modelde 439 dolar olan fiyat, 1 TB modelde 799 dolara yükseliyor.

Sadece 16 mm kalınlığa sahip

Gelelim dünyanın en ‘kompakt’ SSD Thunderbolt 3 aygıtının ölçülerine; sadece 1.6 cm kalınlığa sahip. Sınıfı adına son derece iddialı bir boyut vaat ettiğine şüphe yok.

2650 Mbps’ye varan hızlarda çalışıyor

2650 Mbps’ye varan hızlarda çalışan aygıtta mekanik bileşen olmadığı bildiriliyor. Ayrıca su sıçramalarına ve darbelere karşı dayanıklı olduğu da açıklandı.

CEs 2018 kapsamında çok sayıda donanım ürünü tanıtıldı. Ayrıca birçok dizüstü bilgisayar ve masaüstü sistemi de ilk kez görücüye çıktı. Yılın en önemli teknoloji fuarlarından CES 2018’de dikkat çeken teknolojilere yakından bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın