Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımDell, yeni Latitude yapay zekâ bilgisayarlarını duyurdu

  Dell, yeni Latitude yapay zekâ bilgisayarlarını duyurdu

  Yeni Latitude serisi, hibrit çalışma çağındaki profesyoneller için yapay zekâ ile geliştirilmiş üretkenlik ve iş birliği sunuyor.

  Intel vPro® ve yeni sinirsel işlem birimine (NPU) sahip Intel® Core™ Ultra işlemcilerin piyasaya sürülmesiyle, hibrit çalışanların günlük deneyimi daha üretken, güvenli ve iş birlikçi hâle geliyor. Yapay zekâ iş yüklerinin NPU’ya aktarılması genel cihaz performansını artırıyor ve pil ömrünü uzatıyor. Tüm bu avantajları göz önünde bulunduran Dell, modern iş yerleri için ezber bozan yapay zekâ deneyimleri sunan yeni ticari portföyünü tanıttı. Dell’in yeni Latitude serisi, hibrit çalışma çağındaki profesyoneller için yapay zekâ ile geliştirilmiş üretkenlik ve iş birliği sunuyor.

  Latitude 7350 Detachable, şık ve hafif bir tabletin çok yönlülüğünü bir dizüstü bilgisayarın performansıyla birleştiriyor. Opsiyonel çıkarılabilir bir klavye ve kalemle bu cihaz profesyonellere, masalarında tam takılı olarak veya hareket hâlindeyken tablet veya dizüstü bilgisayar olarak çalışma esnekliği sunuyor. Dell, cihazın dizüstü bilgisayar modunda yüzde 51’e kadar daha hızlı çalışmasını sağlayan akıllı termal modlar da dâhil olmak üzere gelişmiş termal çözümlerle performans konusunda da öncelik veriyor.

  Latitude 7350 Detachable, dünyanın en iş birlikçi ticari çıkarılabilir bilgisayarı olarak çift yüksek çözünürlüklü 8MP kameraya da sahip. Kullanıcıya bakan kamera, zorlu aydınlatma koşullarında yüksek görüntü kalitesi için HDR teknolojisini kullanıyor. 7350 Detachable’ın ekranı, zararlı mavi ışığı azaltmak için ComfortView Plus ile 3K çözünürlüğe sahip. Microsoft Teams ve Zoom desteği ile dünyanın ilk Collaboration Touchpad’li ticari çıkarılabilir cihazı, konferans kontrollerini son kullanıcıların parmak uçlarına getiriyor.

  Latitude 7350 Detachable, yüzde 90 geri dönüştürülmüş magnezyumdan yapılmış bir şasi, yüzde 75 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmiş bir destek ayağı ve yüzde 90 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş bir pil çerçevesiyle sürdürülebilirlik alanında da önemli yenilikler sunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN