Dell XPS 13 2-in-1 lanse edildi

0

ekran_resmi_2017-01-03_11_39_53

Dell XPS 13 2-in-1 tanıtıldı. Model oldukça popüler bir dizüstü bilgisayar olan XPS 13’ün hibrit özellikli yeni versiyonu durumunda. İşte öne çıkan detayları…

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen teknoloji fuarı CES 2017 kapsamında merakla beklenen hibrit Dell XPS modeli de görücüye çıktı. Tanıtımından kısa süre önce ortaya çıkan görselleri ile detaylanan model resmiyet kazanmış oldu.

Dell XPS 13 2-in-1 model ismiyle gelen hibrit dizüstü bilgisayar, temelde bir dizüstü bilgisayar olan Dell XPS 13’ün ekranı tamamen kapanarak tablet formunda da kullanılabilir versiyonu şeklinde. Elbette bir dizi teknoloji güncelleştirmesi beraberinde.

Model 13 inç ekranda 3200 x 1800 piksel gibi son derece yüksek bir çözünürlükle geliyor. Ek olarak HD çözünürlüklü daha uygun fiyatlı versiyonu da bulunuyor. Ayrıca ekranının kılcal çizilmelere karşı ekstra bir katman vaat eden Corning Gorilla Glass ile kaplı olduğu belirtiliyor. Yine ilgi çekici bir özellik olarak opsiyonel olarak parmak izi okuyucusu da mevcut.

Ürünün donanım ekseninde ise 7. Nesil Intel Core i7 işlemciler var. Ayrıca Nvidia GeForce 1050’ye kadar grafik kartlarıyla sunuluyor. Bir detay olarak modeller yapılandırılabiliyor, yani daha düşük ve yüksek donanımlı seçenekler söz konusu.

Son bir bilgi olarak Dell’in XPS 13’le birlikte 15 inçlik hibrit model sunması beklenmiyor.

CES 2017’de öne çıkan teknoloji ürün ve hizmetlerini aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın