Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürDell Technologies ve NVIDIA, kurumsal yapay zekâ kullanımını hızlandırıyor

  Dell Technologies ve NVIDIA, kurumsal yapay zekâ kullanımını hızlandırıyor

  Yeni Dell AI Factory with NVIDIA, üretken yapay zeka çağını güçlendirmek için iş istasyonlarını, veri merkezlerini ve bulutu kapsayan, sektörün ilk uçtan uca yapay zeka çözümü olarak öne çıkıyor.

  Dell Technologies ve NVIDIA, kurumların yapay zekâ teknolojilerini kullanmalarına yardımcı olmak için stratejik iş birliğini güçlendiriyor. Yeni Dell AI Factory with NVIDIA da dâhil olmak üzere Dell Generative AI Solutions portföyünü NVIDIA ile genişleten kuruluşlar, GenAI yatırımlarını en üst düzeye çıkarmak için verilerinin, yapay zekâ araçlarının ve kurum içi altyapılarının entegrasyonunu güvenli bir şekilde hızlandırabiliyor.

  Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, konuyla ilgili olarak “Kurumsal müşterilerimiz yapay zeka çözümlerini uygulamak için kolay bir yol arıyor. Dell Technologies ve NVIDIA’nın sunduğu da tam olarak bu. Ortak çabalarımız sayesinde kuruluşlar verileri kendi kullanım durumlarıyla sorunsuz bir şekilde entegre edebilir ve özelleştirilmiş GenAI modellerinin geliştirilmesini kolaylaştırabilir” dedi.

  NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang ise “Yapay zeka fabrikaları, endüstriyel ölçekte zeka yaratmanın merkezinde yer alıyor. NVIDIA ve Dell, işletmelerin özel verilerini güçlü içgörülere dönüştürmek için yapay zeka fabrikaları oluşturmalarına yardımcı oluyor” diye konuştu.

  Yüksek kaliteli verilerden kaliteli sonuçlar

  Dell ve NVIDIA arasındaki yakın iş birliği sayesinde, uçtan uca Dell Generative AI Solutions portföyüne yapılan en son eklemeler, müşterilerin yapay zekâ ile modernleşmelerini, iş dönüşümlerini hızlandırmalarını ve üretkenliklerini artırmalarını sağlıyor. İş birliği kapsamında öne çıkan yenilikler ise şöyle;

  Dell AI Factory with NVIDIA, Dell’in bilgi işlem, depolama, istemci cihaz, yazılım ve servis yeteneklerini NVIDIA’nın gelişmiş yapay zekâ altyapısı ve yazılım paketiyle entegre eden ve tümü yüksek hızlı bir ağ yapısıyla desteklenen sektörün ilk ve tek uçtan uca çözümü olarak öne çıkıyor. NVIDIA ve Dell Services ile birlikte tam entegre olarak sunulan bu çözüm, verileri değerli içgörülere ve sonuçlara dönüştüren bir çözüm sunmak üzere zorlu testler ve doğrulamalara tabi tutularak kurumsal veri güvenliği ve yönetişim standartları için özel olarak tasarlandı.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN