Dell Precision 5470 14 tanıtıldı

0

Dell Technologies, tarihin en güçlü ve aynı zamanda dünyanın en küçük ve en ince 14” iş istasyonu Precision 5470 mobil iş istasyonunu tanıttı.

Precision 5470, daha önceden yalnızca büyük iş istasyonlarında sunulan bir performans düzeyiyle geliyor. Precision 5470, hem Intel® Evo™ platform gereksinimlerini karşıladığı doğrulanmış hem de Intel vPro® platformunu temel alan 12. Nesil Intel® Core™ H-serisi işlemci teknolojisine dayalı dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı olarak tanımlanıyor. Cihaz ayrıca, 64 GB’a kadar DDR5 bellek, 4 TB’a kadar depolama alanı ve NVIDIA RTX™ A1000’e kadar grafik kartına sahip.

Daha fazla güç, daha fazla ısınma anlamına geldiğinden soğutma sistemi, Precision 5470’ten üstün performans elde edilmesi için son derece kritik bir konu. Bu noktada Dell mühendislerinin bellek yuvasından veya Thunderbolt™ bağlantı noktalarından ödün vermeden kompakt sistemin sınırlarına uygun, yenilikçi bir termal yönetim sistemi geliştirdiği görülüyor. Bunun için cihazda, karmaşık iş akışları için sistemin ihtiyaç duyulan yüksek hızlarda çalışmasına yardımcı olan patentli Çift Taraflı Çıkış Fanı (Dual Opposite Outlet fan) teknolojisinden yararlanılıyor.

Precision 5470 ayrıca, düşük güç kullanımlı, TUV sertifikalı ComfortView Plus Düşük Mavi Işıklı uçtan uca 14″ Infinity Edge ekrana sahip.

Precision 5470’te yüksek hızlı Wi-Fi 6E bağlantısı ve Dell Optimizer for Precision yazılımı da bulunuyor. Bu yapay zekâ tabanlı yazılım, çalışma stillerini öğrenip ihtiyaçlara yanıt vererek uygulama performansını, pil çalışma süresini, ses ayarlarını ve gizliliği otomatik olarak iyileştirebiliyor.

Cevap bırakın