Dell iş istasyonu pazarında yerini korudu

0

IDC rakamlarına göre, Dell Technologies Türkiye’de iş istasyonu pazar payını yüzde 49,1’e çıkararak zirvedeki yerini sağlamlaştırdı

Dünyanın en kapsamlı bilgisayar portföyüne sahip şirketlerinden Dell Technologies, son dönemde hızla büyüyen pazarda yüksek performans istenen ürünlerde elde ettiği başarıyı açıkladı. IDC’nin Türkiye için hazırladığı pazar raporuna göre, Dell Precision iş istasyonları 2020 son çeyreğini yüzde 49,1’lik pazar payı ile zirvede tamamladı.

Yoğun grafik işleme, veri analizi ve CAD modelleme gibi zorlu iş yüklerinin üstesinden gelmek için tasarlanmış Precision iş istasyonları, uzaktan çalışma ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde mobil portföyü ile fark yaratıyor.

Dell Technologies Son Kullanıcı Çözümleri Ülke Satış Müdürü Ümit Yeşiltaş, “Bilgisayar, çalışma şeklimizi yeniden tasarlama sürecinde daha üretken olmak için duyulan ihtiyaçların merkezinde yer alıyor. Yeni normalde gerek duyulan yüksek GPU ihtiyacını karşılamak için ideal bulunan iş istasyonlarına ilgi hem özel hem de kamu sektöründe artıyor. Biz de Dell Technologies olarak yeni normalde tüm kullanıcıların yanında olmaya devam ediyoruz” dedi. Yerlitaş sözlerini Dell Optimizer ile profesyonel kullanıcıların yapay zeka tabanlı bir desteğe de sahip olduklarını vurgulayarak tamamlıyor.

Cevap bırakın