Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiDell Inspiron Micro satışa sunuldu

  Dell Inspiron Micro satışa sunuldu

  desktop-inspiron-micro-pdp-module-3

  Kısa süre önce kendine has bir tüketici kesimi tarafından tercih edilen kompakt masaüstü bilgisayar modellerine bir yenisi daha eklenmişti. ABD menşeili teknoloji şirketi Dell’in Inspiron serisine ait ‘Micro’ adlı modeli, tanıtımın üzerinden birkaç gün geçmişti ki bazı ülkelerde, 179 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

  Windows 8.1 ile gelen bu ilgi çekici bilgisayarın temel özelliği, az yer kaplaması ve taşınabilir formu. Bu sayede masaüstü bilgisayarın stabil yapısına bir tepki olarak tüketicilere sunulan modelin dizüstü bilgisayarlara göre farkı ise bir ekrana sahip olmaması. Windows 10’a yükseltilme olanağı da sunacağı açıklanan Dell Inspiron Micro, 3 farklı işlemci alternatifi sunuyor.

  dell_inspiron_micro_02.58 GHz saat hızında çalışan Intel Celeron J1800 ve J1900 opsiyonlarının yanı sıra 2.41 GHz’lik saat hızlarına ulaşabilen Intel Pentium J2900 tercih edilebiliyor. Çeşitli konfigürasyonlarla, tüketicilere geniş bir tercih yelpazesi sunduğu görülen Micro’nun 179 dolardan satılan giriş seviye modelinde 2 GB RAM, 32 GB SSD bulunuyor. Ayrıca 802.11ac Wi-Fi ile Bluetooth 4.0 gibi yeni nesil kablosuz bağlantı standartları destekleniyor. Ethernet, HDMI, DisplayPort, biri USB 3.0 olmak üzere üç adet USB portu ve kart okuyusu da modelin diğer öne çıkan özellikleri.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN