Dell doğa dostu üretim anlayışıyla dikkat çekiyor

0

Legacy of Good 2020 raporunu yenileyen Dell, 2013 yılından bu yana ürünlerinde 34 milyon kilogram geri dönüştürülmüş malzeme kullandığını açıkladı.

Dell, şirketin topluma, ekip üyelerine ve çevreye yönelik uzun vadeli taahhüdünü sürdürdüğü yıllık 2020 Legacy of Good çalışmalarının raporunu güncelledi. Raporda 4 Şubat 2017’den 2 Şubat 2018’e kadar geçen zamanda gösterilen çabalar özetleniyor.

Kapalı çevrim geri dönüştürme

Raporun kapsadığı dönemde, Dell kapalı çevrim plastik geri dönüşümünü Avrupa’daki kurumsal portföyüne getirdi ve 16 bin kg’dan fazla plastiği geri dönüştürerek elektronik atıkları yeni kurumsal ürünlere dönüştürdü.

Altın geri kazanımı

Aynı zamanda şirket, elektronik atıklardan elde edilen kullanılmış altını ileri dönüştürüp Dell Latitude 5285 2’si 1 arada bilgisayarların anakartlarında ve Nikki Reed tarafından kurulan Bayou with Love ile ortak oluşturulan Circular Collection’da yer alan mücevherlerde kullanarak altın kullanımını kapalı çevrimle sınırladı.

Teknoloji şirketinin Sosyal Sorumluluk Birimi Başkanı Christine Fraser görüşlerini şu şekilde ifade ediyor: “Legacy of Good programı, insanlar ve teknoloji belli bir amaçla bir araya geldiklerinde neler olabileceğini gösteriyor. Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve ekiplerimiz bu işi her zamankinden daha fazla önemsiyor ve kaynaklarımızı dağıtmak, atıklardan ürün tasarlamak, kapsayıcı bir yaklaşımı kutlamak ve en büyük ihtiyacı karşılamak için yenilikçi yollar aramaya devam edeceğiz.”

Cevap bırakın