Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımDell Chromebook 5190 duyuruldu

  Dell Chromebook 5190 duyuruldu

  Önde gelen teknoloji şirketlerinden Dell, Google Chrome işletim sistemiyle gelen yeni 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar modeli Chromebook 5190’ı duyurdu. İşte detaylar…

  Ağırlıklı olarak öğrencilere yönelik, mütevazı fiyatlı bir Chromebook modeli olan Dell Chromebook 5190, İngiltere’de gerçekleştirilen bir etkinlikte tanıtıldı. Yeni model hem tablet, hem dizüstü bilgisayar olarak kullanım imkanı sunan bir 2’si 1 arada yapısında geliyor. Chromebook 5000 serisinin devam modeli olarak duyurulan modelin öne çıkan özelliği ise 13 saati bulan şarj dayanıklılığı…

  Intel Celeron işlemciye sahip

  Google Chrome OS yüklü olarak sunulan Dell Chromebook 5190, 1366 x 768 piksel çözünürlüklü 11.6 inç ekrana sahip. 4 çekirdekli Intel Celeron işlemci, 4 GB RAM ve 32 GB eMMX gibi özellikleri teknolojisinin merkezinde taşıyor. Genel olarak Lenovo Chromebook 500e’ye benzeyen donanım yapı taşları sunduğu dikkatlerden kaçmıyor.

  Elektromanyetik rezonans kalemi ile dikkat çekiyor

  Bağlantı özellikleri tarafında ise WiFi, Bluetooth ve USB-Type C ve SD kart okuyucusu yer alıyor. İlginç bir ekstra olarak üründe EMR yani elektromanyetik rezonans kalem de mevcut. Bu sayede dokunmatik ekran üzerinde çizimler yapılabiliyor. (https://theshabazzcenter.org/)

  Windows ve Mac alternatifi

  13 saatlik uzun pil dayanıklılığı, şık tasarımı ve iddialı donanım özellikleri ile Windows ve Mac alternatifi bir işletim sistemini buluşturan modelin Şubat ayı itibarıyla belirlenen bazı ülkelerde satışlarına başlanması bekleniyor.

  Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN