Deezer’a yeni özellik: Apple HomePod’da sesli kontrolle erişim

0

Apple HomePod’da Deezer’la şimdi tek bir sözünüzle müziğe ulaşmak mümkün. Apple’ın akıllı hoparlörlerinde Sesle Kontrol artık Deezer Premium, HiFi, Aile ve Öğrenci aboneleri tarafından kullanılabiliyor.

Küresel online müzik hizmeti Deezer, artık sesli kontrolle istenilen parçayı HomePod ve HomePod mini’de çalıyor.

Akıllı hoparlör sahiplerinin %70’inin düzenli olarak müzik çalmak için ses kontrolünü kullanıyor.  Şimdi iOS kullanıcısı Müzik severler, Deezer’ı varsayılan müzik hizmeti olarak ayarlayabiliyor ve Siri’den 73 milyon parçadan oluşan küresel kataloğumuzdan herhangi bir şarkıyı çalmasını isteyebiliyor.

Tüm ücretli aboneler iOS 14.3 ve üzeri ve HomePod’daki en son yazılım ile “Hey Siri, Flow’umu çal” gibi hatırlaması kolay bir dizi komut vermek için seslerini kullanabilir ve sevilen parçaların sonsuz bir karışımının yanı sıra yeni sanatçılar keşfedilmesine yardımcı olacak önerileri de dinleyebilir.

Ses kontrolü ayrıca belirli parçaların, sanatçıların, albümlerin, favorilerin veya çalma listelerinin çalınmasna da olanak tanıyor. Deezer varsayılan olarak  ayarlanmadıysa, “Hey Siri, Deezer’da Bad Bunny çal” veya “Hey Siri, ‘Dance Monkey’i çal” gibi komutun sonunda “Deezer’da” denmesi yeterli olacak. Ayrıca parçaları beğenilebilecek, tekrarlı olarak veya karışık sıralamada çalınabilecek. **

Deezer HiFi aboneleri de parçaları yüksek kaliteli sesle dinlemek için HomePod ve HomePod mini’lerini kullanabilecek.

Cevap bırakın