Dead Space’in geliştiricisinden PUBG ile aynı evrende geçecek korku oyunu

0

Bir zamanların en gözde korku oyun serilerinden olan Dead Space’in yaratıcısından yeni bir korku oyunu geliyor: The Callisto Protocol.
Oyun PUBG dünyasında geçen bir oyun olacak…

Dead Space yaratıcısı Glen Schofield önderliğindeki Krafton’un yan kuruluşu Striking Distance Studios, The Game Awards 2020’de PC ve konsollar için hikâye tabanlı, tek oyunculu hayatta kalma korku oyunu The Callisto Protocol’ü resmi olarak duyurdu.

Oyun, popüler battle royale oyunu olan PUBG ile aynı evrende geçecek bir oyun olacak fakat hikâyenin geçtiği zamana baktığımız zaman PUBG’den uzun seneler sonra geçecek gibi gözüküyor. Büyük ihtimalle sadece evren bağlantısı olacak ve bazı yerlerde küçük göndermeler olacak.

2320 yılında Jüpiter’in uydusu Callisto’da geçen The Callisto Protocol oyunu hikayesi, hayatta kalma korku kategorisine ait bir oyun. Oyunda Black Iron Prison adı verilen üst düzey güvenlikli bir yerden kaçmaya ve gizlenen sırları açığa çıkartmaya çalışacaksınız.

Yapımın 2022 yılında çıkması bekleniyor. Ek olarak oyun hakkında daha fazla detayın 2021 yılında geleceği belirtildi. Oyun, konsollar ve PC için çıkışını gerçekleştirecek…

Cevap bırakın