Dayanıklı kavramının bir adım sonrası Cat S41 duyuruldu!

0

Son dönem akıllı telefonlardaki modern görünüme yönelik estetik çizgilerin başdöndürücü olduğuna şüphe yok. İnce, hatta nerdeyse sıfırlanmış ekran çerçeveleri, alüminyum gövde, ince tasarım, arka yüzde sürekli geliştirilerek daha hoş bir görünüm sunan kamera dizaynları… Ancak tüm bunları bir kenara bırakan ve sadece ‘dayanıklı’ olmaya odaklanan akıllı telefonlar da yok değil. Kısa süre önce duyurusu gerçekleştirilen Cat S41 de bunlardan biri.

Daha çok inşaat ve madencilik ekipmanları ile tanınan Caterpillar’ın Android işletim sistemine sahip akıllı telefonu, MIL-SPEC 810G askeri sınıfı dayanıklılık serfitikası bulunan bir model ve en zor koşullara karşı dayanıklılık özellikleri sunuyor. Örneğin aşırı sıcak veya soğuk iklim/ortam şartlarında çalışabiliyor; IP68 sertifikası da var, dolayısıyla suya-yere düşme, toz gibi dayanıklılık özellikleri de sağlıyor.

Öne çıkan teknik detayları ise 5 inçlik Full HD ekran, 2.3 GHz saat hızlarında çalışabilen işlemci, 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, artırılabilir hafıza, 13 MP arka/8 MP ön kamera ve çarpıcı bir detay olarak 5000 mAh pil şeklinde. Resmi açıklamaya göre pili, 38 saate varan konuşma süresi sunuyor, bekleme süresi ise 44 saat. Ek olarak güç paylaşma özelliği mevcut.

13 MP arka/8 MP ön kamerasının su altında da çekime imkan tanıdığını belirtelim.

Cevap bırakın