Davutoğlu ve Çipras’tan karşılıklı tweet’ler!

0

Turkish Prime Minister Ahmet Davutoglu speaks during a media conference at NATO headquarters in Brussels on Monday, Nov. 30, 2015. NATO Secretary General Jens Stoltenberg met with the Turkish prime minister on Monday to discuss the issue of a Russian warplane downed by a Turkish fighter jet at the border with Syria. (AP Photo/Virginia Mayo)

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, Twitter üzerinden diyalog kurdular. Sosyal medyada yaşanan sürpriz gelişmeye dair detaylar burada…

Sosyal medyanın devletlerarası diyaloglara sahne oluşuna zaman zaman tanıklık ediliyor. Pek sık olmasa da başbakanlar, dışişleri bakanları arasında özellikle Twitter üzerinden fikir alışverişleri ya da eleştirel mesajlar söz konusu olabiliyor. İşte mikro blog ağı bunlardan birine, bir kez daha sahne oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, Twitter üzerinden diyalog kurdular. Çipras tarafından oldukça ilginç tweet’ler gönderilirken Davutoğlu’nun sosyal medya üzerinden polemik ihtimaline karşı dikkatli ifadeler kullandığı görüldü. 080420150804394008155_2

Twitter’da hem Yunanca hem İngilizce hesabı bulunan Çipras, “Neyse ki, bizim pilotlarımız sizinkilerin Ruslara karşı olduğu gibi fevri değil. Ege’de olanlar korkunç ve inanılmaz. Silahlara milyarlar harcıyoruz” ve “Siz bizim hava sahamızı ihlal etmek için, biz sizi engellemek için. En modern hava silah sistemlerimiz var. Ve hala karada masum insanları boğan insan kaçakçılarını yakalayamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu ise şöyle dedi:

“Alexis: Biz pozitif gündemimize odaklanalım.”

Çipras’ın İngilizce Twitter hesabında, yukarıda bahsedilen tweet’lerin silindiği görülürken Yunanca hesabında herhangi bir güncelleme söz konusu olmadı.

Sosyal medya dünyasına dair gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

 En üstteki fotoğraf: Virginia Mayo/Associated Press

Cevap bırakın