Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetDaVinci Resolve iPad'e geldi!

  DaVinci Resolve iPad’e geldi!

  DaVinci Resolve uzun süredir alternatif bir video düzenleme uygulaması olarak kullanılıyordu. Bu uygulamaya eklenen yeni bir sürüm ile artık iPad üzerinde de kullanılabilecek.

  Video içerik sayısının artması beraberinde bu videoları düzenleyecek yazılımların da popüler olmasını sağladı. Bu alanda neredeyse tek olan Adobe Premier’e uzun yıllardır DaVinci Resolve rakip olarak gösteriliyordu. DaVinci’nin en önemli farkı ücretsiz sürümünün de gayet başarılı olması ve temel ve orta seviyede birçok düzenlemeyi gerçekleştirebilmesiydi. Özellikle bilgisayar kullanıcıları için bu iki alternatif arasında tercih yapmak gerekiyordu. Tabi ki farklı alternatifler de vardı fakat ücretsiz alternatifler arasında DaVinci Resolve epey öne çıkan bir yazılımdı. Son aylarda CapCut’un bilgisayar sürümünün de çıkması buradaki dengeleri biraz değiştirse de DaVinci’nin pabucu hala dama atılmış değil.

  DaVinci Resolve

  Fakat bu yazılım sadece bilgisayar üzerinde kullanılabiliyordu. Yazılımın yeni özelliği ise iPad sürümü oldu ve uygulamayı iPad cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilir hale geldik. Bu da ücretsiz alternatifler arayanlar için güzel bir haber olarak karşımıza çıkıyor.

  Uygulamanın ücretsiz sürümünü iPad üzerinden kullanabiliyorsunuz. Elbette daha detaylı özellikler için ek ödeme yapmanız gerekiyor. Genel olarak ücretsiz sürüm bilgisayar sürümünde olduğu gibi işe yarıyor.

  Öncelikle bu yeni sürüm için iPadOS 16 ve üzeri işletim sistemi ve A12 Bionic ve üstü işlemci gereksinimi bulunuyor. Bu donanım ve yazılım gereksinimlerini karşılarsanız DaVinci Resolve’u iPad cihazınızda video düzenleme aracı olarak kullanabilirsiniz.

  Eğer daha önce DaVinci Resolve yazılımını kullandıysanız ya da alternatif bir video düzenleme uygulaması arıyorsanız göz atmanızı öneririm. Alternatif olarak Apple’ın kendi uygulaması olan iMovie ve CapCut iPad sürümleri de ihtiyaçlarınızı görecek uygulamalar olabilir.

  Eğer yukarıdaki gereksinimleri karşılaşan bir iPad cihazınız varsa ve ‘Davinci Resolve’a bir bakayım neler sunuyor’ diyorsanız burada yer alan linke tıklayarak uygulamayı deneyebilirsiniz.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN