Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiDavetiyeler geldi! iPhone 6s 9 Eylül’de tanıtılıyor

  Davetiyeler geldi! iPhone 6s 9 Eylül’de tanıtılıyor

  apple-lansman

  2015 yılının en çok satan akıllı telefon modellerinden Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın bir dizi geliştirme ile gelecek yeni versiyonları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için tanıtım tarihi açıklandı. Apple, ‘Hey Siri, give us a hint’ yazısı ve şirket logosu temalı davetiyeleri ile yeni cihaz ve yazılımlarını 9 Eylül 2015 tarihinde, ABD’nin San Fransisko şehrindeki Bill Graham Civic Auditorium’da tanıtacağını duyurdu. ABD saati ile sabah 10:00’da başlayacağı açıklanan etkinliğe dair detayları eş zamanlı şekilde paylaşacağız. Peki Apple yeni iPhone modelleri ile birlikte hangi cihaz ve yazılımlarını lanse edecek?

  Apple, Haziran ayında beta sürümlerini yayınladığı iOS 9 ve masaüstü işletim sistemi OS X El Capitan’ın son detaylarını paylaşacak. iOS 9’a dair son gelişmeler; daha önceki yıllarda gerçekleştirilen lansmanlar düşünüldüğünde çok sayıda veri eşliğinde sunulacak. Mobil işletim sisteminin yayınlanma tarihi de (büyük olasılıkla bir hafta sonrası için) açıklanacak.

  iphone-6s-roze-altin-280815

  Öte yandan daha önce çok sayıda detayı açığa çıkan Siri desteği, yeni uygulama mağazası gibi özelliklerle geleceği iddia edilen Apple TV’nin de güncelleneceği kaydediliyor. Apple TV; iOS cihazlar ve Mac bilgisayarlardaki film, dizi, müzik gibi multimedyaların bir dizi ek özellik beraberinde TV’ye aktarımını sağlayan oldukça kompakt boyutlu bir aygıt. Apple Music, iTunes, Siri gibi Apple hizmet ve uygulamaları da etkinliğin odak noktaları arasında yer alacak.

  iPhone 6s ve 6s Plus’ın yanı sıra Apple’ın iPhone 6c model adına sahip bir diğer akıllı telefonu da duyurabileceği belirtiliyor. Bu olasılık söz konusu, ancak kimi analistlere göre iPhone 6c adlı bir model gelecek, ancak Eylül etkinliğinden sonraki bir tarihte duyurulacak şekilde. Yine de bu noktada bir sürpriz gelebilir.

  apple-tv-2015iPhone 6s modellerine dair beklenen özellikler arasında Force Touch öne çıkıyor. Yeni bir ekran kullanım özelliği olarak akıllı telefon serisinin en son halkasının teknoloji özelliklerine dahil olması beklenen Force Touch’ın yanı sıra 4K video kaydı ile geliştirilen kamera, yeni A9 işlemciler ve 2 GB RAM’in de cihazların geliştirilmiş özellikleri arasında yer alacağı belirtiliyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN