Daha küçüğü yok: Sony RX0 II duyuruldu

0

Sony, dünyanın en küçük ve en hafif premium ultra kompakt fotoğraf makinesi RX0 II’yi tanıttı. İşte detaylar…

Sony, kompakt fotoğraf makinesi yelpazesinin en yeni üyesini görücüye çıkardı. Dünyanın en küçük ve en hafif premium kompakt fotoğraf makinesi olduğu kaydedilen RX0 II (DSC-RX0M2), öncülü RX0’ın su geçirmezlik/toz geçirmezlik, şoka dayanıklılık, ezilmeye dayanıklılık ve ultra kompaktlık özelliklerinin gelişirildiği bir model.

Yeni model artık makine içi 4K kayıt ve video kaydı için yeni görüntü sabitleme çözümlerinin yanı sıra yukarı doğru 180 dereceye, aşağı doğru 90 dereceye kadar eğilebilen ve su altında  da çalışan bir LCD ekrana sahip.

Yetenekleri ile iddialı…

BIONZ X görüntü işleme motoru ve 15.3 MP Exmor RS CMOS görüntü sensörüyle gelen modelde ZEISS Tessar T 24mm F4 sabit geniş açılı lens kullanıldı. 1/32000 saniyeye kadar Bozulma Önleyici Deklanşör ve 16fps’e kadar kesintisiz çekim özelliklerinin yanı sıra Clear Image Zoom sayesinde zengin görüntü çekim yelpazesi çeşitliliği öne çıkanlar arasında. Vlog çekimi için mikrofon jakı ve Çekim Kolu da yine dikkat çeken ekstra özelliklerden.

59mm x 40,5mm x 35mm’lik boyutları ve 132g ağırlığı ile son derece minimalist Sony RX0 II, 10 metre derinliğe kadar su geçirmez, toz geçirmez, 2 metre yüksekliğe kadar darbeye ve 200 kg kuvvete kadar ezilmeye dayanıklı.

Cevap bırakın