Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımDaha ince dizüstü bilgisayarlar geliyor!

  Daha ince dizüstü bilgisayarlar geliyor!

  LG_world_slimmest_full_HD_LCD-970-80

  İnce ve hafif dizüstü bilgisayarlar hem konforlu hem de genellikle alımlıdırlar. Bununla birlikte fiyatlarının da nispeten yüksek olduğu görülür. 1 cm’in altına kadar düşen kalınlık ölçüleri apayrı bir teknoloji başarısı, ancak hedefler sürekli olarak daha ileriye çekilmeye devam ediliyor. Dünyanın en önemli ekran paneli üreticilerinden LG; daha önce duyurusunu gerçekleştirdiği, ancak seri üretim konusuna açıklık getirilmeyen yeni nesil dizüstü bilgisayar ekranlarının hazırlanma safhasına geçildiğini duyurdu.

  LG Display tarafından üretilecek ekranlar In-Cell adı ile geliyorlar. Dokunmatik fonksiyonuna sahip Full HD LCD panel yapısındaki söz konusu ekranların inceliği ise temel dizüstü bilgisayar tasarımlarının seyrini değiştirebilecek türde. Ekran kapağının altında uzanan daha ince bir ekran paneli, basit bir sebep-sonuç ilişkisi olarak genel kalınlığı da azaltacak. Dolayısıyla kullanıcılara daha hafif ve daha ince modeller sunulacak. Öte yandan ilgili ekranların dokunmatik tepkisinin çok iyi düzeyde olduğu belirtiliyor.

  lg-display-ait-touch-panel-640x469

  LG Display, ismini açıklamadığı bazı dizüstü bilgisayar üreticilerine 15.6 ve 14 inç ekranlı modellerinde kullanılmak üzere bu yeni teknoloji ekranların satılmaya başlandığını da resmi olarak açıkladı. Diğer potansitel müşterilerle de görüşmelerin devam ettiği kaydediliyor.

  Ek bilgi olarak LG, uzun yıllardır kendi modellerinde olduğu gibi başka markaların modellerinde kullanılmak üzere üretim gerçekleştiriyor. Bu da şirket için bir tür donanım bazlı gelir kalemi ile sonuçlanıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN