Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiDaha hafif ve ince MacBook Pro yıl sonunda geliyor

  Daha hafif ve ince MacBook Pro yıl sonunda geliyor

  apple-macbook

  Apple, MacBook Pro serisini yenilemeyi planlıyor. Öne çıkan sonraki model özellikleri ise daha ince ve hafif olmaları. Ortaya çıkan son bilgiler Apple’ın ilgili serisinin yılın dördüncü çeyreğinde, yani yıl sonuna doğru lanse edecek. İşte detaylar…

  13 ve 15 inç olmak üzere iki farklı OLED ekran formunda gelecek yeni modellerde, Touch ID özelliğinin olabileceği kaydedildi. Ayrıca ekranlarda yeni dokunmatik OLED barının da olacağı ifade edildi. Söz konusu iki detay da henüz Apple tarafından doğrulanmış değil.

  Öte yandan sonraki MacBook Pro’ların güncel MacBook modelleri ile aynı tasarım argümanlarını sunacağı iddia edilenler arasında. İncelik daha da artacak, bir tür MacBook Air benzeri ‘Pro’ söz konusu olabilir. Donanım tarafında da bazı bilgiler var. 8. Nesil Intel Core M işlemcilerle geleceği belirtilen modellerde daha hızlı entegre grafik kartlarına yer verilebilir.
  apple-macbook-gear-patrol-lead

  12 inç MacBook’ta olduğu gibi sonraki MacBook Pro’larda da USB Type-C üzerinden şarj işleminin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Ekstra bir USB portunun olup olmayacağı konusunda ise bir ayrıntı şimdilik bulunmuyor. Thunderbolt 3 girişi ise olacak.

  Güçlü ve daha zarif MacBook Pro iddiaları önemli. Apple’ın dizüstü bilgisayar serisinde MacBook ile birlikte ciddi bir incelik söz konusu. En nihayetinde ise 2016 MacBook’larda ince ve hafif model bekletileri bir hayli yoğun.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN