Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerYazılımDaha Fazla Değil, Daha Akıllı Çalışarak Başarınızı Artıracak Uygulamalar

  Daha Fazla Değil, Daha Akıllı Çalışarak Başarınızı Artıracak Uygulamalar

  Akıllı ortamların çoğalması ile, artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen uygulamalar, hayatı kolaylaştırmaya yardımcı oluyor.  Bu uygulamaların çoğunluğu da bulut teknolojisini kullanarak, her yerden her ortamda ve her platformdan erişim ile birbirleri ile yarışır hale gelmiş durumdalar.  Bir konu ile alakalı o kadar fazla uygulama var ki, eminim hangisini seçeceğiniz konusunda sizde benim gibi işinize yarayanların bir kısmını indirip, inceleyip öyle değerlendiriyorsunuzdur. Hele bir de yanlış bir seçim yapıldı ise, yarardan çok zaman kaybı ve boşa giden emek oluyor.

  Bu yazımda, işinizi kolaylaştıracak, daha fazla çalışmak yerine daha akıllı çalışarak, başarınızı artırabileceğini düşündüğüm bazı uygulamalardan bahsetmek istiyorum.

  Boomerang

  Boomerang011

  Boomerang uygulaması, e-postalarınız için zamanlama yapabiliyor.  Her gün e-posta gönderiyoruz ve bazen de karşı taraftakini çok sıkmamak adına ya da bir sürpriz yapmak için tam istediğimiz zamanda mail göndermek istediğimiz oluyor. İşte tam bu durumda Boomerang uygulaması imdadımıza yetişiyor. Google’ın bir eklentisi olan bu uygulama sayesinde, rutin olarak cevapladığınız mailleriniz sizin adınıza cevaplanabiliyor. Aynı zamanda gelen kutunuzu temizlemek için de bu aracı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, postalarınızı yönetmek içinde bu eklenti den yardım alabiliyorsunuz.

  Box

  BoxApp012

  Box, bir işbirliği ve dosya paylaşım platformu olarak öne çıkıyor.  Tamamen özelleştirilebilen bir ara yüze sahip olan uygulama sayesinde, özellikle;  Microsoft Office ve Google dokümanlarını kolaylıkla yönetebiliyorsunuz.  Aynı zamanda bulut ortamında uygulama geliştirmek için çok uygun bir ortam sunuyor. Dosyaları güvenli bir ortamda saklamak için, Box uygulamasının oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim.

  Calendly

  Calendly011

  Calendly bir iş zamanlama uygulaması. Kimi zaman gün içinde yapılacak işlerin sıralaması bir kâbus haline gelebiliyor. Bu uygulama işlerinizi planlayarak, işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Uygulama, takviminiz ile entegre çalışarak, sizin için bir pano oluşturuyor.

   Attendify

  Attendify0112

  Attendify’i bir toplantı ve konferans uygulaması olarak tanımlayabiliriz. Hafta içindeki yoğun toplantı ve konferans planlarını yapabileceğiniz uygulama ile, toplantı ya da konferans katılımcılarını, onlar ile ilgili yardım programlarını, ilgili salon ayarlamalarını yapabiliyorsunuz.  Birçok organizatör, bu özel uygulama sayesinde etkinliklerini profesyonelce yönetebiliyor. Attendify ile sponsorluk, sosyal ağ ve lojistik konularını da planlayabiliyorsunuz.

  LastPass

  lastpass0112

   

  LastPass bir şifre yönetimi uygulaması. Günümüzde dijital hayatta o kadar fazla şifreyi ezberlemek zorunda kalıyoruz ki, bazen sorun yaşayıp, yeniden şifre oluşturma durumunda bile kalabiliyoruz. LastPass uygulaması sizin için bütün parolaları hatırlıyor. Aynı zamanda ek güvenlik avantajları da sunuyor.

  When I Work

  WhenIwORK201

   

  Takım çalışması yaparken iş planlaması ve zamanlaması yapmanın ne kadar zor olduğunu ve eğer doğru yapılmaz ise boşa harcanan kaynak ve zamanın, maliyetinin büyük olabileceğini söylemeliyim. “When I Work”, takım çalışmalarında oldukça kolay planlama yapmaya, sahada bulunan personelin yönetilmesi ve bunun yanında bir sürü standart çalışmayı ortadan kaldırabilecek yeteneğe sahip bir uygulama. Birkaç tıklama ile vardiya çalışanlarını kontrol etmek ve zamanlama yapmak oldukça basite indirgeniyor.

  Themeforest

  Themeforest uygulaması ile web sayfaları ve sunumlar için hazır şablonlar  kullanabiliyorsunuz. Zaman kazanmak ve daha iyi web siteleri oluşturmak için hazır temalardan yararlanabiliyorsunuz. Sıfırdan yeni bir proje başlatmak yerine, var olanı geliştirerek ya da değiştirerek sonuca gidebiliyorsunuz.

  LeadPages

  LeadPages uygulaması ile çok kısa sürede herhangi bir pazarlama sayfası oluşturabiliyor, ya da bir webinar kayıt sayfası düzenleyebiliyorsunuz. Herhangi bir proje ya da kampanya için fazla zaman harcamadan açılış ve bilgilendirme sayfaları oluşturabiliyorsunuz. Aynı zamanda e-posta pazarlama platformları içinde sayfalar geliştirebiliyorsunuz.

  Foto : istockphoto

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN