Cybertruck’ın Üretim Tarihi, Tesla’nın Sitesinden Kaldırıldı

0

Tesla’nın 2019 yılında tanıttığı pikap modeli Cybertruck’ın, geçen Ağustos ayında 2022 yılıında üretime gireceği açıklanmıştı. Fakat Tesla’nın, bu tarihi internet sitesinden kaldırdığı fark edildi.

Cybertruck için ön sipariş vermek isteyen kullanıcıların karşılaştığı 2022’de üretimin başlayacağını söyleyen yazı, nedeni belli olmayan bir şekilde siteden kaldırıldı. Geçmişe dönük araştırma yapıldığında ise bu yazının 2021 yılı Aralık ayının sonlarında kaldırıldığı fark edildi.

Bu konuda henüz net bir şey bilmesek de, bazı olası nedenler söz konusu. Bu nedenlere örnek olarak koronavirüs pandemisi ve küresel çip sıkıntısı verilebilir. Reuters ise yaptığı bir haberde Cybertruck’ın 2023 başlarında üretileceğini ve bunun nedeninin de yüksek rekabet olduğunu belirtiyor. Habere göre şirket, rekabete daha iyi girebilmek için üretim tarihini ertelyerek Cybertruck’a yeni ve çekici özellikler eklemek istiyor.

Cybertruck ile ilgili yeni ayrıntılar ve muhtemelen üretim tarihine dair yeni bilgiler, Elon Musk tarafından 26 Ocak’ta gerçekleşecek bir etkinlikte kamuoyuna duyurulacak. Bu tarihe kadar maalesef elimizde tahminler dışında bir bilgi bulunmuyor. Dolayısıyla Elon Musk’ın yapacağı açıklama, hem ön sipariş verecek olan müşteriler için hem de teknoloji meraklıları için büyük önem arz edecek.

Cevap bırakın