Cyberpunk 2077 heyecanlandırdı!

0

Cyberpunk 2077 ile ilgili beklenmedik bir duyuru geldi. İşte detaylar…

Oyunseverlerin uzun süredir hasret olduğu fakat bir şekilde kavuşamadıkları Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi Eylül 2020’ye ertelenmişti. Oyunseverlerin büyük bir merak ve heyecanla beklediği Cyberpunk 2077 ile ilgili çok önemli bir gelişme oldu.

Geçtiğimiz yıl Google ve CD Projekt yaptıkları açıklamalarda oyunun Google Stadia için olan bir versiyonunun da çıkacağını açıklamışlardı fakat şu an bu konuyla alakalı net bir bilgi yok.

Geçmiş haftalarda NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun sistemi GeForce NOW oyun piyasaya çıktığında GeForce Now’da da oynanabileciğini açıkladı.

Bu gelişmeler yaşandıktan sonra Nvidia’nın forumlarında da bazı açıklamalarda bulunuldu. Nvidia’da çalışan Cory isimli kullanıcı “Cyperpunk 2077’nin yayınlandığı gün GeForce’de de mevcut olacak. GeForce Now kullanıcıları Steam’de oyunun kopyalarını satın alabilir ve oyun çıktığında oynayabilirler. Oyuncuların heyecanla beklediği Cyperpunk 2077’i GeForce Now’a getirmek için  CD PROJEKT RED ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

CD Projekt RED, artık yaklaşık 8 milyar dolar gibi bir değere sahip ve bu miktar şirketi Avrupa’nın en değerli ikinci stüdyosu yapıyor. CD Projekt RED’in bu değere ulaşmasını sağlayan ana faktörleri ise The Witcher 3: Wild Hunt oyununun inanılmaz başarısı ve Cyberpunk 2077’nin duyurusu olarak sayabiliriz.

Cevap bırakın