Cyber Camp’in üçüncü dönemi tamamlandı

0

Türkiye’de siber güvenlik alanındaki öncü yatırımları ile dikkat çeken Turkcell’in yeni ‘uzmanları’ belli oldu. İşte detaylar…

Siber güvenlik, tüm dünyada öncelikli teknoloji konu başlıkları arasında yer alıyor. Bu kapsamda küresel ölçekte yüz binleri bulan sayıda siber güvenlik uzmanına ihtiyaç duyulduğuna işaret eden araştırmalar kamuoyunda ses getirmeye devam ediyor. Öncü teknoloji şirketlerinin de konuya duyarsız kalmadan, kitleleri harekete geçiren adımlar attıkları dikkatlerden kaçmıyor.

Bu kapsamda mobil operatör şirketi Turkcell, siber saldırı tehdidinin savaşların önüne geçtiği günümüzde, Türkiye’nin “sanal sınırlarını” koruyacak uzmanları eğitmek amacıyla hayata geçirdiği Cyber Camp’in üçüncü dönemini gerçekleştirdi.

Programa başvuran 1700 kişi arasından seçilen 24 kişi, 10 günlük süren eğitimleri tamamladı. Eğitimde üstün başarı gösteren adaylar ise Turkcell’in Siber Güvenlik Merkezi’nde siber güvenlik uzmanı olarak istihdam edilme hakkı kazandı.

Türkiye’de siber güvenlik alanındaki öncü yatırımları ile dikkat çeken Turkcell’in Türkiye’ye yeni siber güvenlik uzmanları kazandırmak amacıyla her yıl düzenlediği Cyber Camp’in üçüncü dönemi başarıyla tamamlandı.

1700 kişi başvurdu

Turkcell’in öncülüğünde Bilişim İnovasyon Derneği ve Mental HR’ın katkılarıyla gerçekleşen Cyber Camp’e bu yıl 1700 kişi başvurdu. Programa katılmaya hak kazanan 24 kişi ise 10 günlük eğitimlerinin ardından eğitim sertifikası almaya hak kazandı.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın