Cumhuriyet coşkusu Instagram’a taşındı

0

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. yaşını “doğum günü” gibi kutlamak üzere tasarlanan ‘gif’lerle Cumhuriyet coşkusu Instagram’dan milyonlara yayıldı. İşte detaylar…

Türkiye’de yoğun ilgi gören popüler sosyal medya ağı Instagram’da 29 Ekim 2018 tarihine Cumhuriyet coşkusu damgasını vurdu. Sadece özel kurum ve kuruluşların paylaşımlarıyla değil genel olarak çok geniş kesimlerin Atatürk ve Cumhuriyet vurgusu içeren paylaşımlarda bulunduğu platform, bir kez daha sosyal medyanın birleştirici gücünü gözler önüne serdi.

#yaşasıncumhuriyet #29Ekim gibi hashtag’lerin yoğun olarak kullanıldığı görülürken Instagram anasayfasında Türk Bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve çeşitli grafik tasarım çalışmalarıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vurgusu öne çıktı. Yediden yetmişe herkes 29 Ekim coşkusuna Instagram üzerinden katıldı.

En büyük ilgi Mustafa Kemal Atatürk görsellerine

Öte yandan kullanıcılar Instagram’ın hikayeler bölümünden de paylaşımlarda bulundu. Atatürk görselleri, bayraklar, balonlar ve havai fişekler ekleyen sosyal medya kullanıcıları yüz binlerce hikâye ve paylaşımda bulundu. Milyonlarca kişiye ulaşan görseller aldıkları yorum ve beğenilerle de dikkat çekti.

Instagram’ın yanı sıra Twitter ve Facebook’ta da Cumhuriyet Bayramı coşkusu yoğun olarak hissedildi. Platformlarda milyonlarca paylaşımın ortak teması şanlı Türk Bayrağı ve Atatürk oldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın sosyal medyada uyandırdığı etki yabancı basına da konu oldu.

Instagram’da ABD’nin 4 Temmuz Bağımsızlık Günü, İrlanda’nın St Patrick’s günü gibi renkli kutlamaların yanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı da yerini aldı.

Cevap bırakın