Create@Alibaba Cloud MEA Startup yarışması 8 Ağustos’ta İstanbul’da

0

Türkiye’de girişimcilik ekosistemi açısından heyecan verici bir yarışma daha düzenleniyor…

Alibaba Cloud tarafından 12 ülkede düzenlenen uluslararası start-up yarışması Create@Alibaba Cloud Start Up yarışmasının Orta Doğu ve Afrika bölgesi ayağı bu yıl, 8 Ağustos’ta ilk defa İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Bu yarışmayla uluslararası start-up kültürü ve işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen Alibaba Cloud, Türkiye’den yarışmaya katılacak start-up’ların iş modellerini uluslararası alana taşımalarını destekliyor.

Alibaba Grubu bünyesinde yer alan bulut bilişim şirketi Alibaba Cloud, Türkiye’deki iş ortağı ile birlikte, start-up’lar için uluslararası alanda önemli bir yere sahip Create@Alibaba Cloud Start Up Contest’i İstanbul’a getiriyor.

Bölge ayağı, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinin de katılımıyla 8 Ağustos 2018’de ilk kez İstanbul’da Kolektif House Maslak’ta gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılacak olan start-up ekipleri, Alibaba Grubu’nun yeni unicorn’u (milyar dolarlık startup) olmak için yarışacak.

Dünya finalleri Ekim’de Çin’de…

20 finalistin yer alacağı yarışma, Ekim 2018’de Çin’de düzenlenecek dünya finaline katılma şansı, 216 bin Dolar değerinde bulut kaynağı kredisi ve destek programlarının yanı sıra, Çin’den önemli yatırım fırsatları kazanma şansı da sunuyor.

Arzuhan Doğan Yalçındağ, Suzan Sabancı Dinçer, Murat Özyeğin, Arda Ermut, Serra Akçaoğlu ve Cansen Başaran Symes yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alırken, Sina Afra, Sanem Oktar, Ahu Serter, Mert Fırat, Fırat İşbecer, Hakan Baş, Yomi Kastro ve Arda Kutsal gibi Türkiye’nin girişim ekosisteminin önemli isimleri de Danışma Kurulu’nda yer alıyor.

Cevap bırakın