Counter-Strike: Global Offensive dereceli maçlar artık ücretli

0

Valve, gelmiş geçmiş en iyi yapımlarından birisi olan Counter-Strike: Global Offensive oyuncularının dereceli maç hakkı için bundan sonra ücret ödemesi gerekeceğini duyurdu…

Neredeyse tüm oyuncuların hayatlarının bir döneminde göz gezdirdiği Counter-Strike serisinin son oyunu olan Counter-Strike Global Offensive, zirveyi uzun zamandan beri kimseye kaptırmıyor. Diğer yandan daha önce, oynaması ücretsiz olan birinci şahıs nişancı yapımının yeni oyuncuları; düşmelere, rütbelere, beceri gruplarına ve Prime (ücretli) eşleştirmeye giden ücretsiz bir yol ile erişilebiliyordu.

Valve, bu durumun kötü oyuncuların hem yeni hem de mevcut oyuncuların deneyimlerine zarar verme olasığının olduğu belirtti ve sürpriz bir karar aldı.

Bu kapsamda yeni oyuncular her oyun modunu oynamaya devam edebilecek. Ancak bundan sonra rütbe, düşme veya beceri gruplarını alma hakkına sahip olamayacaklar. Bu özelliklerin artık sadece Premium üyeliği olan oyunculara açık olacağı ifade edildi. Oyunun Premium sürümünün ücreti ise Türkiye’de 123 TL olarak açıklandı.

Oyunun ücretsiz versiyonunu deneyimleyen yeni oyuncular, Steam mağazası üzerinden Seçkin Durum yükseltmesini satın alarak Prime’a yükseltme yapmaya devam edebilirler. Yükseltme iki hafta içerisinde satın alınırsa mevcut beceri grubu ve XP ilerlemesi devam edecek. Oyunu ilk önce ücret ödeme karşılığı ile oynayanların farklı bir şey yapmasına ise gerek olmayacağını belirtelim.

Cevap bırakın