Corona Virüsü İzolasyonunda Evde Kullanılabilecek Uygulamalar

      Covid-19’un herkesi evde kalmaya zorladığı şu günlerde can sıkıntısından ne yapacağını bilemez hale gelenler için internet şüphesiz bir kurtarıcı. Bu haftaki ” Corona Virüsü İzolasyonunda Evde Kullanılabilecek Uygulamalar ” konulu yazımda,  akıllı telefondaki standart uygulamalar dışında, karantina günlerinden evde daha neşeli zaman geçirmek için kullanılabilecek uygulamalardan bahsedeceğim.

      Bu uygulamalar; zor zamanlarda endişenizi azaltarak, uzaktaki arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı sağlayıp stresli ortamdan uzaklaşmanıza yardımcı oluyor.

Houseparty

      Houseparty, bir grup chat uygulaması olarak adından söz ettiriyor. Uygulamayı kullanmaya başlamak için bir hesap oluşturuyorsunuz. Uygulama telefonunuzdaki adreslere erişim hakkı isteyerek adres defterinizdeki aynı uygulamayı kullanan diğer kullanıcıları listeliyor. Uygulamada listelenen arkadaşlarınıza anlık ileti göndererek dilediğinizde kolayca çevrimiçi video chat başlatabiliyorsunuz..
      Houseparty’ın  bilgisayardan kullanılan  servisi ile birlikte, aynı zamanda  Android, iPhone, iPad ve macOS cihazları için de versiyonları bulunuyor.

Calm

      Son günlerde neredeyse her anımızda koronavirüs ile ilgili haberlerle karşılaştığımızdan, sakin ve mutlu kalmanın oldukça zor olduğu zamanlardan geçiyoruz. Bu süreçte zihinsel sağlığımızı da zinde tutmak için kullanılabilecek uygulamalardan birisi de Calm servisidir.
      Sadece karantina günlerinde değil diğer zamanlarda da, uyku, kaygı, stres, odaklanma ve  daha fazlası için yardıma ihtiyaç olduğunda kullanılabilecek Calm uygulamasında meditasyon rehberleri bulunuyor. Ayrıca, uygulamada rahatlamak için sakinleştirici müzik, nefes egzersizleri ve sadece çocuklar için bir bölüm bulunuyor. Uygulamanın iPhone, Android ve iPad versiyonları bulunuyor.

Remote Utilities

      İş yerinizdeki ya da uzaktaki bir bilgisayara akıllı telefonlardan bağlanmak için kullanılan Remote Utilities uygulamasını 30 gün boyunca ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Uzak bilgisayarın görev yöneticisini mobil telefondan kullanarak; dosya transferi, uzaktan uygulama çalıştırma, uzak bilgisayar kullanıcısı ile sohbet gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Uygulamanın  görüntü kalitesi ve birden fazla bilgisayara bağlanmaya olanak sağlaması avantajları arasında geliyor.

Home Workout

      Karantina günleri insanı tembelliğe itebilir. Vücudu eskisi gibi formda tutmak için Home Workout egzersiz uygulaması evde herhangi bir spor ekipmanı olmasa bile verdiği tavsiyeler ile kişiyi spor yapmaya yönlendiriyor. Uygulama tıpkı bir fitness hocası gibi egzersiz önerilerinde bulunuyor.
      Uygulama formda kalmak için günlük ya da haftalık egzersiz hedefleri koyarak zinde kalmaya yardımcı oluyor. Uygulama Covid-19 salgını nedeniyle kullanıcılarına destek olmak için 1 Temmuza kadar her seviye antrenmana erişim izni veriyor.
      Yazıda kullanılan imajlar ilgili uygulamaların web sayfalarından alınmıştır. Uygulamalar ilgili firmaların ticari markalarıdır.
      Twitter takip için @salihertugrul Instagram Takip için Teknokafe

Cevap bırakın