Corel VideoStudio X9.5 ile video montajı

0

2017_subat_04

Aslında Corel VideoStudio X9.5 programını tüm uzmanlık düzeyleri için video düzenleme yazılımı olarak tanımlayabiliriz. Birkaç dakika içinde filmler oluşturabilir, yüzlerce yaratıcı efekt kullanarak geçişler ve başlıklar ile ses araçlarını da kullanarak kendi kurgunuz ile çok kolay bir biçimde videonuzu düzenleyebilirsiniz.

Bu programı kullanarak hazırlayacağınız montajlanmış videoda ne tür düzenlemeler yapabileceğinizi ve programın ne tür özelliklere sahip olduğunu başlıklar altında anlatalım.

Filmin Yönetmeni Sizsiniz

Program 1500+ özelleştirilebilir efekt, başlık ve şablonla çok geniş bir çalışma platformu sunuyor. Kare Dondurma, Stop Motion, çok noktalı Hareket Takibi gibi özellikleri en çok dikkat çeken özellikler arasında.

Yaratıcı Kaplamalar

Çeşitli efektler için kaplayan nesnelerin arka planla nasıl geçiş yapacağını ayarlayabilir ve yarı şeffaf veya renk geçişli sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca ilgi çekici efektler veya başlık bölümleri için video maskesini kullanarak videoda belirli bölümlerini gizleyip veya görünür kılabilirsiniz.

Kare Dondurma

Beğendiğiniz tek bir kareyi geçici olarak dondurarak özel bir etki oluşturabilirsiniz. Freeze Frame özelliği, kareyi seçmenizi ve bekleme süresini belirtmenizi sağlayarak istediğiniz efekti elde etmenizde yardımcı olur.

2017_subat_04_02

Audio Ducking

Arkaplan seslerini kısarak konuşmayı ve diyaloğu daha anlaşılır kılan Audio Ducking özelliği için başlama / bitiş zamanlarını ayarlayabilirsiniz.

Hızınızı Siz Ayarlayın

Hızla oynayarak dramayı arttırın, benzersiz time-lapse efekti için yavaşlatın veya hızlandırın. Değişken hız kontrolleriyle, birden fazla video klibi oluşturmak zorunda kalmadan videonun bir kısmının hızını değiştirebilirsiniz

Etkileyici Slayt Gösterileri

En beğendiğiniz geçiş efektleriyle denemeler yapabilir video ve slayt gösterileriniz için iyi bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bütünleşik Ses Kütüphanesi

Kurguladığınız video iyi bir arka plan müziği olmadan tamamlanmış sayılmaz. O yüzden ses kütüphanesi, arasından seçim yapabileceğiniz yüzlerce serbest telifli müzik ve ses içeriği kullanıma sunulmuş olarak geliyor. İsterseniz de kendi filminize kendi ses dosyalarınızı veya en sevdiğiniz şarkıyı ekleyebilirsiniz.

6. Nesil Intel Çiplerine Göre İyileştirildi

Programda en yeni çip teknolojisine göre iyileştirilme yapılmış. Böylece daha fazla hız ve yüksek performans sunuyor.

Corel VideoStudio X9.5’in Teknik Özellikleri

– Windows 10, Windows 8, Windows 7, 64-bit OS öneriliyor.

– Intel Core Duo 1.8 GHz, Core i3 veya AMD Athlon 64 X2 3800+ 2.0 GHz veya fazlası

– 2 GB RAM veya daha fazlası, Windows 64-bit için minimum 4 GB, UHD veya Çoklu-Kamera düzenlemesi için 8+GB önerilir

– Vertex, Pixel Shader 2.0 ve donanım kodlaması ivmelendirmesi için minimum 512 MB VRAM içeren ve DXVA2 VLD modu desteği olan ekran kartı

– HEVC açmak için Windows 10 ve ekran kartı donanım desteği gerekiyor

– 128 MB VGA VRAM

– Minimum görüntüleme çözünürlüğü: 1024 x 768

– Windows uyumlu ses kartı

– Tam yükleme için enaz 6 GB HDD alanı

– Yükleme için DVD-ROM sürücüsü yoksa dijital indirme seçeneği var

Programın Açabileceği Formatlar

Video: AVCHD, DV, HDV, AVI, MPEG-1/-2/-4, DVR-MS, DivX*, SWF*, UIS, UISX, M2T, M2TS, TOD, MOD, M4V, WebM, 3GP, WMV, Şifrelenmemiş DVD başlıkları, MOV, MKV, XAVC, HEVC

Ses: AC3, MP3, MPA, MOV, WAV, WMA, MP4, M4A, Aiff, AU, CDA, AMR, AAC, OGG

Resim: BMP, CLP, CUR, EPS, FAX, FPX, GIF87a, IFF, IMG, JP2, JPC, JPG, MAC, MPO, PCT, PIC, PNG, PSD, PXR, RAS, SCT, SHG, TGA, TIF/TIFF, UFO, UFP, WMF, PSPImage, Camera RAW, 001, DCS, DCX, ICO, MSP, PBM, PCX, PGM, PPM, SCI, WBM, WBMP

Kaydedilebilen Formatlar

Video: AVCHD, DV, HDV, AVI, MPEG-1/-2/-4, UIS, UISX, M2T, WebM, 3GP, HEVC, WMV

Aygıt: Apple iPod/iPhone/iPad/TV, Sony PSP/PS3/PS4, Nintendo Wii, Microsoft Xbox uyumlu formatlar

Ses: AC3, M4A, OGG, WAV, WMA

Resim: BMP, JPG

Cevap bırakın