Control sistem gereksinimleri yayınlandı

0

Oyunun sistem gereksinimlerine genel bir göz attığımızda son derece olduğunu söylemek mümkün…

Maceracı oyuncuların ilgisini çekmesi beklenen  “Control”, ana senaryosunda süper güçleriniz vasıtasıyla mücadele edeceğiniz bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Yeni yapımın aynı zamanda Nvidia’nın ışın izleme teknolojisinden yararlanması da dikkatleri üzerine çekiyor.

Süper güçleriniz ve geliştirilebilir ekipmanınızla reaktif ortamda geçirebileceğiniz güzel saatler vadeden oyun, atmosferinde yer alan korku nedeniyle de ışın izlemeye bir hayli elverişli bir görünüm sağlıyor. GPU devinin son dönemde yeni teknolojilerini oyun severlerle buluşturduğu yeni yapımları için titiz çalışmaları devam ediyor. Kullanıcıların son teknolojileri deneyimleyebilmeleri için elverişli şartların oyun aleminde sağlanmasını hedefleyin şirket, bu tarz yapımlara desteğini arttırarak devam ettiriyor.

Şu sıralarda Control ve Wolfenstein: Youngblood’ın RTX kartlarıyla birlikte hediye edilmesi de, bunların en somut ve maddi adımlarınden biri olduğunu görüyoruz.

Oyunun sistem gereksinimlerine genel bir göz attığımızda ise; son derece mütevazi sistem gereksinimlerine sahip olduğunu söyleyebilmek mümkün. Şöyle ki; ekran kartı olarak RTX 2060 dahi yeterli görünüyor. Son dönemde çıkan oyunların gereksinimleri ile karşılaştırıldığında, bu son derece mütevazi bir gereksinim gibi durmakta.

Oyunun sistem gereksinimleri ise şöyle;

Minimum gereksinimler

 • CPU: İ5-4690/FX 4350
  RAM: 8GB
  GPU: GTX 780/R9 280X
  OS: Windows 7 64 bit
  DirectX: DX11

Önerilen gereksinimler

 • CPU: i5-7600K/Ryzen 5 1600X
  RAM: 16 GB
  GPU: GTX 1660/1060/ RX 580
  Ray Tracing için RTX 2060
  OS: Windows 10 64 bit
  DirectX: DX11/12

Cevap bırakın