Commodore 64’ün Aralık ayında ikinci Retro versiyonu ile geliyor

0

Commodore 64 ikinci Retro versiyonu ile kullanıcılara sunulma hazırlığında. Ayrıca yeni versiyon bir önceki modelin aynısı değil, tam aksine yeni özellikler eklenmiş bir versiyonu olacak. Gelişmenin detaylarına göz atın…

Son zamanların en çok satan bilgisayar modellerinden biri olan Commodore 64, ikinci Retro versiyon ile tekrar kullanıcılara sunulacak. Gerçek bir klavye ile Aralık ayında piyasaya sürülecek olan bilgisayarın şimdiden ilgi görmeye başladığını söylemek mümkün.

Eğer oyun konsolları arasında Retro versiyon ile adından söz ettiren ve büyük bir başarı elde eden şirketin hangisi olduğunu belirtmek gerekirse karşımıza Nintendo’nun NES ve SNES Classic adını verdiği oyun konsolları çıkar. Sony’nin ise nostaljik oyun konsolları konusunda aynı başarıyı yakalandığını söylemek pek de mümkün olmaz.

Koch Media ve Retro Games firmaları geçtiğimiz dönem içerisinde birlikte ürettikleri ilk Retro versiyonu kullanıcılara sunmuş ve bunun ardından kullanıcılar tarafından oldukça fazla ilgi görmüştü. Şimdi ise Commodore 64 ikinci Retro versiyonu ile kullanıcılara sunulma hazırlığında. Ayrıca yeni versiyon bir önceki modelin aynısı değil, tam aksine yeni özellikler eklenmiş bir versiyonu olacak.

Commodore 64 fiyatı belli oldu

Gerçek bir klavye ile gelecek olan konsol, fiyatı ile her ne kadar hayal kırıklığı yaratsa da 120 dolar olarak piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Ayrıca konsolda bazı oyunların da yüklü olarak geleceği belirtiliyor.

 

Cevap bırakın