Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilColorOS 14 alacak yeni Oppo modelleri belli oldu!

  ColorOS 14 alacak yeni Oppo modelleri belli oldu!

  OPPO‘nun geçtiğimiz ay kullanıcıların beğenisine sunduğu Android 14 tabanlı ColorOS 14 sürümünün dağıtımı devam ediyor. ColorOS 13‘e göre daha kararlı ve iyi bir performans sunan yeni yapıyı globalde deneyimleyecek yeni modeller de kısa bir süre önce ortaya çıktı.

  ColorOS 14 ile gelen yenilikler

  Yükseltilmiş Trinity Engine, daha yüksek performans vadediyor. ROM Vitalization, uygulama ve dosya verilerini sıkıştırarak önemli bir rahatlık sunmaya hazırlanıyor. Şirketin iddiasına göre ortalama bir akıllı telefonda 20 GB’a kadar depolama tasarrufu yapacak. Picture Keeper ile gizlilik özelliklerinde yükseltmeler gelecek. Özellik, Oppo akıllı telefonda belirlenen fotoğraf ve videolara erişim için ekstra izin istenmesine olanak sağlıyor. Aquamorgraphic Renklendirme sistemi ise durum çubuğu ve ekran içeriği artık günün saatine en uygun renk tonlarını seçilmesine olanak tanıyor. Yeni Smart Touch, yerel ve üçüncü taraf uygulamalardan metin, resim ve videolar seçilmesine olanak tanıyor. Seçilen içerikleri File Dock‘ta topluyor. File Dock ise seçilen içeriği daha sonra kullanmak üzere saklamanıza olanak tanıyan bir pano görevi görüyor. Smart Touch ise Oppo cihazların senkronize edilmesini sağlıyor. Örneğin Oppo Pad’e kaydettiğiniz bir içeriği Oppo akıllı telefonunuzda kullanabilirsiniz. Öte yandan Oppo, Snapchat ile sıkı bir bağ içinde. Platforma kısayoldan ulaşım için Snapchat widget’ı ekleniyor.

  ColorOS 14 alacak modeller

  OPPO, geçtiğimiz saatlerde paylaştığı görselle globalde Android 14 tabanlı ColorOS 14 güncellemesini alacak yeni modelleri duyurdu. Bu dağıtım takviminin beta sürümü özelinde olduğunu ve kararlı yapıyla ilgili şimdilik bir açıklamanın gelmediğini belirtelim. Listenin tamamını görmek için 2. sayfaya geçebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN