Çok Fonksiyonlu Pişirici AutoCook Pro

2

Çok Fonksiyonlu Pişirici AutoCook Pro ile çeşit çeşit yemeği pişirmek daha pratik ve keyifli hale geliyor.

Yemek pişirme konusunda sonsuz sayıda alternatif sunan ve tüm bunları tek bir cihazda yapmanıza olanak sağlayan AutoCook Pro hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Çok Fonksiyonlu Pişiriciler

Çok fonksiyonlu pişiriciler hayatımızı kolaylaştırırken, daha hafif ve sağlıklı yemekler hazırlamamıza da olanak sağlıyor.

Son dönemde inovatif özellikleri ile mutfakta çığır açan bu tür pişiriciler, pek çok mutfak eşyasının yaptığı işi tek bir cihazda birleştirerek hem yerden hem de zamandan tasarruf etmenizi mümkün kılıyor.

 

 

Çok Fonksiyonlu Pişirici AutoCook Pro 

Çok fonksiyonlu pişiriciler konusunda en son çıkan ürünlerden biri AutoCook Pro. Bosch’un yakın zamanda satışa sunduğu Çok Fonksiyonlu Pişirici AutoCook Pro, otomatik pişirme özelliği sayesinde yemeğin başında bekleme derdine son veriyor. Malum bu durum özellikle çalışanlar için büyük bir konfor sağlıyor. Eve geldiğiniz zaman sıcak bir yemekle karşılaşmak ve ne yiyeceğinizi düşünmekten kurtulmak, zaman yönetimi konusunda çok değerli.

Kısa bir süre önce edindiğim AutoCook Pro, ön tanımlı 50 programı sayesinde yemekleri kolayca ve hızlıca hazırlıyor. Üstelik “Bana Özel” seçeneği ile kendi programınızı kaydederek pişirme süresini ve sıcaklığını damak zevkinize göre de ayarlayabiliyorsunuz.

 

 

AutoCook Pro Performans Özellikleri

Ürün, 1200 Watt gücü, ısınma süresini minimuma indiriyor.

AutoCook Pro’daki yemeğinizi daha sonra pişecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Ürünün 50 adet ön tanımlı programı üzerinden çok çeşitli yemeği hazırlayabiliyorsunuz. 16 farklı pişirme programı olan AutoCook Pro, 2 kişiselleştirilmiş program ve kısa-uzun-orta şeklinde 3 farklı pişirme süresi seçeneği sunuyor.

AutoCook Pro, indüksiyonlü ısıtma teknolojisi kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde ısınma süreleri hızlanıyor ve tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda yemeğin her tarafında homojen ısı dağılımı mümkün kılınıyor.

AutoCook Pro’nun düdüklü tencere özelliği de bulunuyor. Özellikle kış mevsiminde tükettiğimiz baklagiller için özel pişirme özelliği  ile çabuk ve leziz sonuç alıyorsunuz. Kolay pişen malzemeler için düşük buhar basıncı, zor pişen malzemeler için yüksek buhar basıncı seçenekleri unutulmamış.

 

Ürünün her programa özel sıcak tutma fonksiyonu var ve bu sayede yemeğiniz servise hazır bir şekilde muhafaza ediliyor.

BPA içermeyen AutoCook Pro için mobil uygulama da geliştirilmiş. Mobil uygulama ücretsiz ve uygulama üzerinden kategoriler altında 100’ün üzerindeki tarifle ulaşabiliyorsunuz. Haftanın tarifi bölümünde ise mevsim koşullarına uygun öneriler bulunuyor. Seçtiğiniz tariflerin malzemeleri, pişme süresi ve adımları ekranınızda sıralanıyor.

Mobil uygulama kullanmak istemeyenler için ise, 100’den fazla tarifin adım adım anlatıldığı yemek kitabı bu çok fonksiyonlu pişiricinin hediyesi.

Ürünün yanma riskini ortadan kaldıran ısı yalıtımlı yüzeyi var ve aynı zamanda çocuk kilidi ile daha güvenli bir kullanım deneyimi sunuluyor.

AutoCook Pro, 1160 x 285 x 185 ölçüleri ile standart bir fritöz kadar yer kaplıyor.

 

 

 

AutoCook Pro Aksesuarları

Ürünün kutusundan yapışmaz özellikli 5 litrelik hazne, çift katlı buhar sepeti, kızartma için fritöz sepeti, spatula, ölçü kabı ve karıştırma kaşığı ile birlikte yemek kitabı çıkıyor.

 

 

AutoCook Pro Çok Fonksiyonlu Pişiricinin Programları

AutoCook Pro’yu, aşağıdaki programlar üzerinden kullanabilirsiniz.

Fırınlama: Yiyeceklerinizi 140 santigrat derece ve üstü kuru ısıda pişirebilirsiniz.

Pişirme: Ortalama 100 santigrat derecedeki yemeğinizin suyunu koruyarak pişirebilirsiniz.

Kızartma: Kızartma seviyorsanız yiyeceklerinizi kızgın yağda eşit şekilde kızartabilirsiniz.

Hafif kızartma: Et ve sebze yemeklerinin ara ara karıştırarak – kavurarak pişirebilirsiniz.

Reçel: Meyve ve şeker karışımlarını reçel kıvamına getirebilirsiniz.

Baklagil: Baklagilleri “düşük buhar basıncı” veya “yüksek buhar basıncı” ile özel bir şekilde pişirebilirsiniz.

Makarna: Tüm makarna çeşitlerini pişirebilirsiniz.

Lapa: Yemekleri fazla kaynatmadan ve yakmadan pişirebilirsiniz.

Pilav: Pirincin suyunu çektirerek pişirebilirsiniz.

Risotto: Risottonuzu damak tadınıza göre üç aşamalı şekilde pişirebilirsiniz.

Sous vide: Vakumlu gıdalarınızı düşük sıcaklıkta ve uzun süreli pişirebilirsiniz.

Çorba: Çorba ve sulu yemeklerinizi pişirebilirsiniz.

Buharda Pişirme: Buharda yağsız yemekler pişirebilirsiniz.

Yavaş Pişirme: Yüksek ısıda kavrulmuş yiyecekleri sıvı ekleyerek daha yavaş pişirebilirsiniz.

Sıcak tutma: Yiyeceklerinizi yakmadan ve belli bir sıcaklıkta muhafaza edebilirsiniz.

Mayalama: Yoğurt veya hamur mayalamak için, ürünün ısıyı uzun süreli sabit tutma özelliğini kullanabilirsiniz.

 

AutoCook Pro, mutfak deneyiminiz az olsa bile sizi bir şefe dönüştürebilecek kadar becerikli, yönlendirici ve iddialı. Yazımın başında da belirttiğim gibi pek çok ürünün yapabileceği işi üstleniyor ve özellikle küçük mutfaklar için büyük bir avantaj sağlıyor.

Üstün teknoloji ürünü AutoCook Pro ile yemek pişirme deneyiminizi bir üst noktaya taşımaya aday. Bu çok fonksiyonlu pişirici sayesinde hep yapmayı düşündüğünüz, ancak bir türlü fırsat bulamadığınız tarifleri keyifli ve kolay bir şekilde servis edebilirsiniz.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Cevap bırakın