Çok daha yüksek Megapikselli telefonlar yolda!

0

Akıllı telefon markaları arasında Megapiksel yarışı uzun bir süredir yaşanıyor. Samsung’un gelişmiş kamera lenseleriyle birlikte Samsung’un en son amiral gemisi modelleri göz dolduruyor. Bunun yanında Huawei’in Leica lensleri özellikle yakınlaştırma performansı ve gece fotoğrafçılığındaki başarısıyla dikkat çekiyor. Apple 12 Megapiksel tuttuğu lenslerini gelişmiş sensör ve yazılım desteği ile güvence altına alıyor. Peki teknoloji devlerinin amacı ne, 200 Megapikselli telefon modelleri ne zaman geliyor?

200 Megapikselli telefon modelleri için biraz daha beklememiz lazım

Yüksek MP oranlarına sahip akıllı telefonlar hakkında bazı yeni gelişmeler yaşanıyor. Bunlardan ilki Redmi tarafından geldi. Özellikle akıllı telefon pazarının yükselen yıldızları arasında yerini alan markanın genel müdürü bir açıklama yaptı.

Weibo üzerinden paylaşılan açıklamada 108 Megapiksel kameraya sahip telefonların yolda olduğunu vurguladı. Redmi serisinde ilk kez Note 9 Pro 5G modelinde 108 Megapiksel bir kamera görmüştük. Lu Weibing’in açıklamasında yaptığı vurguya göre daha fazla yüksek çözünürlüklü telefon yolda görünüyor.

Samsung’un bir süredir 200 Megapikselli bir telefon üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz. Konu hakkında ilk çözümün ZTE tarafından geleceği aktarılıyor. İsabetli sızıntılarıyla bilinen Ice Universe geçen aylarda 200 Megapikselli telefonların geleceğini söylemiş ve bu açıklamasıyla dikkat çekmişti.  Samsung’un yüksek çözünürlüklü sensörüne sahip olacağı söylenen ZTE Axon 30 Pro, bu noktada ilk 200 Megapiksellik telefon olabilir.

Hatırlatmak gerekirse ZTE daha önce, ekran altına almış olduğu ön kamerası ile dikkat çekmişti. Şirket şimdi ise eğer 200 Megapiksellik sensörü bünyesine eklerse bir ilke daha imza atacak gibi duruyor.

Cevap bırakın