Çocuklara özel sosyal ağ Lego Life

0

o-LEGO-LIFE-570 (2)

Lego Grubu, çocuklara yönelik uygulama tabanlı sosyal ağ platform Lego Life’ı duyurdu. Instagram’a benzerliği ile dikkat çeken çiçeği burnundaki sosyal medya ağında 13 yaşın altındaki çocuklar hedefleniyor. Uygulamanın baş aktörü ise tahmin edileceği üzere Lego…

Uygulamada Lego ile oluşturulmuş çalışmaların fotoğraflarının paylaşımı öne çıkan kullanım şekli durumunda. Ayrıca kişiselleştirilmiş Lego emojileri kullanılarak arkadaşlar tarafından paylaşılan fotoğraflara yorum yapılabiliyor.

Öte yandan Lego Life’ta çocukların gizliliği esas alınıyor. Kişisel bilgi, kendi fotoğrafları ve konum bilgisi gibi kritik veriler istenmiyor. Ayrıca çocukların üç kelimelik gelişigüzel bir isimle platformu kullanmaları sağlanıyor. Kullanıcı isimleri otomatik olarak belirleniyor. Avatarlarda Lego figürleri tercih edilebiliyor. Ek olarak moderatörlerin yorumları kontrol ettiği belirtiliyor.

o-LEGO-LIFE-570

iOS ve Android üzerinden ilk aşamada sekiz ülkede yayınlandığı kaydedilen ve kayıt için özel ID’nin gerekli olduğu Lego Life’ta popüler Lego serilerine özel bölümler de var. Master Builders, Lego Batman ve Star Wars’ın da aralarında bulunduğu özel bölümlerde çocukların çeşitli görevleri tamamlayarak kreatif yönlerini güçlendirebilecekleri iddia ediliyor. Ülkemizde kullanıma sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmayan Lego Life’ın 2018’e kadar birçok ülkede indirilebileceği belirtildi.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın