Çocuklar teknoloji ile güvende

0

Teknolojinin hayatımıza girmesi çocuklarımızı olumsuz etkiliyor gibi gözükse de, avantajları da farklı alanlarda karşımıza çıkıyor. İnsanlara karşı güvenin azaldığı şu günlerde, teknoloji çocuklarımızı da korumanın en önemli yolları yöntemlerini bizlere sunuyor. Çocuklar geliştirilen yeni akıllı saatler ile daha güvende kalırken, ebeveynlerin de içleri rahat oluyor. Alcatel, Wiky gibi markalar sundukları akıllı saat modelleri ile de çocuklarımızın güvenliği için farklı teknolojilerini sunmaya devam ediyor. Peki bu akıllı saatler bizlere nasıl özellikler sunuyor ve hangi modeller piyasada önemli bir yer edinmiş?

Alcatel TCL MT40X Movetime akıllı saat

Alcatel TCL MT40X Movetime akıllı saat, çocuklar için özel olarak üretilmiş bir akıllı saat olarak karşımıza çıkmıştı. Dahili kamera ve 4.5G bağlantısıyla kesintisiz çift yönlü görüşme imkanı sunan saat ile çocuğunuzun nerede olduğunu rahatlıkla görebilir, çocuğunuzun saat üzerinden gönderdiği emojilerle gününün nasıl geçtiğini öğrenebilirsiniz. Çocuklarınızın daha sağlıklı bir yaşam kurması için farklı özellikler sunan akıllı saat, adım sayar ve kalori hesaplama gibi ekstra özelliklerle de karşımıza çıkıyor. 240×240 piksel çözünürlüklü 1.3 inç ekran, 2D ekran camı ile karşımıza çıkıyor.

Ekranın üstünde 0.3 Megapiksel bir kamera karşımıza çıkarken, bu kamera ve 4.5G bağlantı desteği sayesinde de çocuğunuzla iletişimde kalabilirsiniz.  Akıllı saat üzerinde bulunan hoparlör ve mikrofon ile de saat üzerinden konuşmanızı rahatlıkla geçirebiliyorsunuz.  Mavi ve Pembe renkleri ile karşımıza çıkan akıllı saat Proprietary OS, SC9820E işlemci ile karşımıza çıkıyor. 600 mAh pil kapasitesi barındıran akıllı saat 5 saate kadar konuşma, 2 güne kadar çalışma süresi ve ek olarak da 5 güne kadar bekleme süresi sunuyor. Saat içerisinde bulunan SOS butonu ile de, çocuklar saatleri üzerinden hızlı bir şekilde ebeveynlerine güvende olmadıklarını bildirebilir ve ebeveynleri de saatin mobil uygulaması sayesinde çocuklarının konumlarını anlık görüntüleyebiliyor.

Wiky 3 Plus akıllı saat 

Çocuklarınızın güvenliği konusunda endişe etmeyeceğiniz diğer bir saat de Wiky 3 Plus. Bu akıllı saat de GPS özellikleriyle ön plana çıkıyor. Akıllı saat üzerinden çocuğunuzun bulunduğu konumu anlık olarak takip edebilir, SOS butonuyla sizlere acil çağrıda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Cihaz üzerinde bulunan SOS butonuna 6 saniye basılı tutulduğunda 3 kişilik SOS listesi otomatik olarak aranıyor.

Bu özellik de sizlerin acil durumlarda direkt olarak çocuklarınızdan haberdar olmanızı sağlıyor. Ayrıca belirlediğiniz 15 kişiyi Wiky Rehber’e kaydederek çocuklarınızın kimlerle iletişime geçebileceğini tespit edebiliyorsunuz. Ayrıca cihaz 1.3 inç ekran ve 240×240 piksel ekran çözünürlüğü ile karşımıza çıkıyor. IP67 sertifikası sayesinde de suya ve toza dayanıklı cihaz 48 saate kadar kullanım süresi ile dikkat çekiyor. 420 mAh batarya ile karşımıza çıkan Wiky 3 Plus, 2 saat içerisinde de tamamen şarj olabiliyor.

Teknoloji ebeveynlerin de için rahatlatıyor

Her ne kadar birçok ebeveyn teknoloji konusunda çocuklarını sınırlayamamaktan şikayetçi olsa da, günümüzün güvenilmez yaşam şartlarında çocuklarımız teknoloji sayesinde daha güvende. Bu tarz teknolojik cihazlarla çocuklarınızı yakından takip edebilirken, bir yandan da onlarla iletişiminizi artırabilirsiniz. Ebeveynler için geliştirilen teknolojiler de her geçen gün artıyor. Önümüzdeki yıllarda daha fazla bu tarz ürünlerle karşılaşacağız gibi duruyor. Bu teknolojiler de güvenlik konusunda gerçekten bizi rahatlatacak gibi duruyor. 

Cevap bırakın