Çocuklar için eğitici oyunlar ve uygulamalar

0

Dijital teknolojinin ortaya çıkışı ve eğitim teknolojilerinin gelişmesi  ile birlikte öğrenme yöntemleri de değişti. Eğitici dijital oyun ve uygulamalar sayesinde çocuklar artık daha kolay öğrenme şansına sahipler.  Bu hafta çocuklar için eğitici uygulama ve oyunları araştırdım.

İşte çocuklar için en iyi uygulamalar: 

Duolingo

Günümüz dünyasında yabancı dil öğrenmenin önemini anlatmaya gerek yok. Ancak yabancı bir dil öğrenmek göründüğü kadar basit değil. Keza eğitim hayatı boyunca İngilizce eğitimi alıp, eğitimini aldığı dili konuşamayan pek çok insan var. Her yıl milyonlarca insan da İngilizce başta olmak üzere dil öğrenmek için yabancı dil kurslarına kayıt yaptırıyor. Siz de yabancı dil öğrenmek istiyor fakat kursa gitmek istemiyorsanız mobil uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Duolingo, hem yetişkinler hem de çocuklar için İngilizce öğrenmeyi daha kolay hale getiriyor. Hem de ücretsiz!

Duolingo uygulamasıyla çocuğunuz Hollandaca, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Danca, İrlandaca, İtalyanca ve İngilizce gibi dilleri öğrenebilir. Bu uygulama çocuğunuzun bir yabancı dil öğrenmek için mükemmel bir seçenektir. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve öğrenmek istediğiniz herhangi bir dil için her seferinde aynı uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamanın en iyi özelliklerinden  biri ise hiçbir gizli ücretin olmaması. Ancak isteğe bağlı uygulama içi satın alımlar var. Bunu da belirtmeden geçemeyelim.

Maşa ve Koca Ayı

Maşa ve Koca Ayı’ın fantastik dünyasını 30 eğitici oyunla keşfedebilirsiniz. Oyunun yapımcısı Edujoy firması, geliştirdiği 60’dan fazla oyunla ana sınıfından ergenliğe kadar çocuklar için eğitici içerikler sunuyor.

Çocukların tek başlarına, arkadaşlarıyla veya aileleriyle oyun oynarken öğrenecekleri, sevilen çizgi dizi Maşa ve Koca Ayı karakterlerine yer veren bir oyun. Oyun; Koca Ayı’ya ve kaplan, kurt, penguen, sincap gibi hayvan dostlarına bakan Maşa’nın maceralarını temel alan, sevilen çizgi dizinin karakterlerine yer vermektedir.

Maşa ve Koca Ayı Eğitici Oyunları çocukların eğleneceği 6 farklı oyun kategorisinden oluşuyor:

Boyama: Çizimleri boyayarak eğlenecekler

Kelime Bulmaca: Farklı dillerde kelimeler öğrenecekler

Nesneleri ve siluetleri ezberleme: Görsel algı ve hafızalarını geliştirecekler

Yapboz yapma: Farklı boyut ve şekillerde parçalar ile yapboz yapacaklar

Müzik ve çalgılar: Ksilofon, piyano ve bateri çalacaklar

Basit sayılar ve işlemler: 1’den 10’a kadar sayıları öğrenecekler

“Maşa ve Koca Ayı” , hem çocuklara hem de ailelerine yönelik eğitici bir çizgi dizi olduğu için tüm dünyada aileler tarafından izleniyor . Maşa ve Koca Ayı çocuklara eğlenceli bir yöntemle gerçek arkadaşlığı öğretiyor.

TRT’nin çocuklar için geliştirdiği uygulamalar

TRT, çocuklar için uzun zamandır pek çok faydalı içerik üretiyor. TRT Çocuk kanalı aracılığı ile de çocuklar için eğitici çizgi filmlere erişmek mümkün. Mobil dünyada ise eğitici çocuk oyunları ile çocukların yaşlarına uygun mobil oyun ve içerikler üretilmiş.

TRT’nin çocuklar için hazırladığı eğitici aplikasyonlar:

– TRT Maysa ve Bulut Oba

– TRT Çocuk Sürpriz Kutusu

– TRT Canım Kardeşim

– TRT Keloğlan

– TRT Zorlu Yarış

– TRT ibi

– TRT Rüzgar gülü

– TRT Rafadan Tayfa

– TRT Bulmaca Kulesi

– TRT Köstebekgiller

– TRT İbi Macera

– TRT Yarışçı

– TRT Kuzucuk

– TRT Piksel Boyama

– TRT Ege ile Gaga Bulmaca

– TRT Hayri Uzayda

– TRT Elif’in Düşleri

– TRT Kare

– TRT Hayvanları Keşfediyoruz

– TRT Yapboz

– TRT Tel Ali

– TRT Bilgi Adası

– TRT Su altı Kaşifi

– TRT Kare Havalimanı

– TRT Çizbul

– TRT Kolay Gelsin

– TRT Mutlu Oyuncak

– TRT Orman Doktor

– TRT Animasyon Videosu

Cevap bırakın