Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetÇocuklar için beş akıllı saat önerisi

  Çocuklar için beş akıllı saat önerisi

  Her şeyin dijitalleştiği günümüzde teknoloji hayatımızın her alanına girmeye devam ediyor. Teknolojinin damgasını vurduğu bir başka alan kol saatleri oldu. Mekanik saatlerin yerini alan dijital saatler hızlı bir şekilde yerlerini akıllı saatlere bırakıyor. Akıllı saatlerle birlikte kol saatleri artık yalnızca zamanı ya da tarihi göstermekle kalmıyor, basit bir aksesuar olmanın ötesine geçerken birçok gelişmiş özelliği beraberinde getiriyor. Yetişkinlere yönelik akıllı saatler, sağlık bilgilerini takip etmekten telefonla konuşmaya ya da Whatsapp mesajlarına kolayca bakmaya veya arayan kişinin kim olduğunu görmeye kadar birçok özellikle birlikte geliyor. Ancak çocuklara yönelik akıllı saatler eğlencenin yanı sıra çocukların güvenliği açısından da çok önemli bir cihaz olarak öne çıkıyor. Sim kart destekli yani mobil internetten faydalanabilen akıllı saatler ebeveynlerin çocuklarını yakından takip edebilmelerine ve güvende tutmalarını sağlıyor. Bu yazımızda çocuklarınız için alabileceğiniz bazı saatlere yakından bakıyoruz ve saat alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalara dikkat çekiyoruz.

  Çocuklar İçin Akıllı Saat Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Çocuğunuz için bir akıllı saat seçerken göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli faktörler bulunuyor. İşte akılda tutulması gereken bazı önemli hususlar:

  • Yaşa uygunluk: Seçtiğiniz akıllı saatin çocuğunuzun yaşına ve olgunluk seviyesine uygun olduğundan emin olun. Bazı akıllı saatler küçük çocuklar için fazla gelişmiş özelliklere sahip olabilir, bu nedenle onların ihtiyaçlarına uygun bir akıllı saat seçtiğinizden emin olun.
  • Dayanıklılık: Çocuklar eşyalarına sert davranabilirler, bu nedenle seçtiğiniz akıllı saatin dayanıklı olduğundan ve çizilmelere ve düşmelere karşı dayanıklı olduğundan emin olun. Sağlam malzemelere ve koruyucu kılıflara sahip cihazları tercih edin.
  • Pil ömrü: Çocuğunuzun akıllı saatini ne sıklıkla kullanacağını ve pilinin ne kadar dayanacağını göz önünde bulundurun. Her gün takmayı planlıyorlarsa, sürekli şarj etmekten kaçınmak için uzun pil ömrüne sahip bir cihaz tercih edin.

  TCL MT40X

  Hem çocuklar için eğlence açısından hem de ebeveynlerin çocuklarını takip etmek ve güvende tutmak için iyi bir seçenek olan TCL MT40X, uygun fiyatıyla çocuklar için akıllı saatler arasında en iyi seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor. TCL MT40X, GPS, Wi-Fi ve hücresel bağlantı yoluyla ebeveynlerin çocuklarının konumunu anlık olarak takip edebilmesini sağlıyor. 1,4 inçlik dokunmatik ekrana sahip olan akıllı saat, tek bir şarjla yaklaşık iki gün kullanım ömrü sunuyor. Ebeveynler ayrıca çocuklarına SMS gönderebiliyor, görüntülü görüşme yapabiliyor, sesli arayabiliyor ve güvenli bölge oluşturabiliyor. Saatin pembe ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor.

  Ayrıntılı bilgi ve satın almak için: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_tcl-mt40x-ak%C4%B1ll%C4%B1-%C3%A7ocuk-saati-mavi-1203394.html

  TCL MT42X Movetime

  Listemizin ikinci sırasında yine TCL marka bir akıllı saat var. TCL MT42X Movetime, ebeveynlerin çocuklarını yakından takip etmelerini ve güvende tutmalarını sağlayan bir dizi gelişmiş özellikle birlikte geliyor. GPS, Wi-Fi ve hücresel bağlantıya sahip cihaz, ebeveynlerin çocuklarını uzaktan takip etmelerini sağlayan bir dizi özellik içeriyor. Cihazın 1,4 inç OLED ekranı oldukça parlak ve net görünüm sağlıyor. Cihaz tek bir şarjla yaklaşık iki günlük bir kullanım ömrü sunuyor. Saat ayrıca çocuklar için eğlenceli özellikler içeriyor. Çocuklar saati müzik çalar olarak kullanabiliyor, fotoğraf çekebiliyor, ebeveynleriyle görüntülü konuşabiliyor, sesli arama yapabiliyor (belirlenen kişilerle) ve SMS alabiliyor. Genel olarak oldukça kullanışlı ve çok yönlü bir akıllı saat olan TCL MT42X Movetime stabil kullanımıyla dikkat çekiyor. Diğer modelde olduğu gibi bu modelin de pembe ve mavi renk seçeneği bulunuyor.

  Ayrıntılı bilgi ve satın almak için: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_tcl-mt42x-movetime-ak%C4%B1ll%C4%B1-%C3%A7ocuk-saati-pembe-1217548.html

  Bilicra Vision

  Listemizin üçüncü sırasında Bilicra Viison var. 1,3 inç ekrana sahip olan cihaz, ebeveynlere gelişmiş takip özellikleri sunuyor ve ayrıca çocuklara yönelik eğlenceli özellikler içeriyor. GPS, WiFi ve hücresel bağlantı özelliklerine sahip olan cihazın siyah, pembe, mavi, menekşe ve mor renk seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda 4,5G desteğine sahip olan Bilicra Vision, kullanıma göre tek şarjla 24 ila 48 saat kullanım ömrü sunuyor.

  Ayrıntılı bilgi ve satın almak için: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_b%C4%B1l%C4%B1cra-vision-ak%C4%B1ll%C4%B1-%C3%A7ocuk-saati-siyah-1220938.html

  Wiky Watch 4S

  Listemizin dördüncü sırasında Wiky Watch 4S var. 1,4 inç  dokunmatik ekrana sahip olan cihaz, ebeveynlerin GPS, WiFi ve hücresel bağlantı yoluyla çocuklarının konumunu anlık olarak takip edebilmelerini ve elektronik çit oluşturarak belirlenen bölge dışına çıkmaları durumunda uyarı almalarına olanak tanıyor. Cihaz aynı zamanda acil durum düğmesi de içeriyor. Çocuklar Wiky Watch 4S ile görüntülü görüşme yapabiliyor, sesli konuşabiliyor, kısa mesaj alabiliyor, selfie çekebiliyor. Cihaz aynı zamanda ebeveynlerin saatin kamerasıyla uzaktan fotoğraf çekebilmelerine de olanak tanıyor. Cihaz ayrıca Bluetooth özelliğine de sahip. Wiky Watch 4S’in pembe ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

  Ayrıntılı bilgi ve satın almak için: https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_w%C4%B1ky-watch-4s-ak%C4%B1ll%C4%B1-%C3%A7ocuk-saati-mavi-1221856.html

  Elari 4GR

  Listemizin son sırasında spor görünümüyle dikkat çeken Elari 4GR var. 1,3 dokunmatik ekrana sahip olan cihaz 4G desteğine sahip. Saat görüntülü görüşme, sesli arama, kısa mesaj alma gibi temel özelliklerin yanı sıra farklı ekran temaları ve konum takibi özellikleriyle öne çıkıyor. Saatin farklı renk seçenekleri bulunuyor.

  Ayrıntılı bilgi ve satın almak için:  https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_elar%C4%B1-4gr-4g-destekli-ak%C4%B1ll%C4%B1-%C3%A7ocuk-saati-siyah-1221251.html

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN