Çocuğunuza karne hediyesi ne alacaksınız?

0

Okulların sömestr tatiline girmesine çok az bir süre kaldı. Bütün bir yarıyılı derslerine sıkı sıkı çalışarak geçiren çocuğunuz elbette güzel bir hediyeyi hak etti. Teknolojinin hakim olduğu günümüzde artık çocuklar da hediye isteklerini bilgisayar, oyun konsolları, tablet gibi teknolojik cihazlardan yana kullanıyor. Hal böyle olunca çocuğunuzu en mutlu edecek hediyenin teknolojik bir cihaz olduğu aşikar…

Oyun konsolları, bilgisayarlar, tabletler, günümüz çocuklarının oyun ve eğlence alışkanlıklarını şekillendiriyor. Ancak çocuklarını bu teknolojilerden mahrum bırakmak istemeyen ailelerin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Trend Micro’ya göre, teknolojik bir cihaz kullanan çocukların isim, adres ve fotoğraf gibi bilgilerinin paylaşımının mutlaka aile kontrolünde olması gerekiyor. Kullandıkları cihazın bir kamera özelliğine sahip olup olmadığı da diğer bir önemli ayrıntı. Çocuklar bu cihazlarla çektikleri fotoğrafları nerelerde paylaşıyorlar ya da çekilen fotoğraflar cihazda mı yoksa internette mi depolanıyor? Aileler bu ayrıntılara hakim olurlarsa herhangi bir sorun yaşamadan dosyaları ve fotoğrafları kontrolleri altında tutabilirler. GPS özellikli cihazlar, başkalarının çocuğunuzun yerini veya olağan rotalarını izlemesine imkan veriyor. Aileler, bu durum için coğrafi etiket ayarlarını yöneterek, çocuklarının etiketlendiği konumu yalnızca şehir olarak paylaşmasını da sağlayabilir. Çocuğunuzun teknolojik cihaz kullanımını nasıl kontrol altında tutacağınız hakkındaki önemli hatırlatmalardan sonra ürün önerilerimize geçebiliriz.

“Bilgisayar istiyorum!”
Eğer çocuğunuz karne hediyesi olarak bir bilgisayar istiyorsa Lenovo’nun Ideapad 510 ve Ideapad 310 modelleri güzel bir alternatif olabilir. Bu iki dizüstü bilgisayarla çocuğunuz, tatil boyunca film seyretmenin, müzik dinlemenin ve oyun oynamanın keyfini sonuna kadar yaşayabilir. Etkileyici ses ve yüksek görüntü kalitesi sunan Lenovo Ideapad 510, çalışma ve eğlence için mükemmel bir hediye. DDR4 çip ile daha yüksek performans, düşük güç tüketimi ve artırılmış güvenilirlik sunan Lenovo Ideapad 510, üstün bir multimedya güç merkezine sahip. 15.6 inç Full HD ekranıyla Lenovo Ideapad 510, Windows 10 özellikleri ve Intel Core işlemcisiyle de çocuğunuzun hayal gücünü geliştirmesine yardımcı olacak. Lenovo Ideapad 310, geliştirilmiş ses özelliği, 7. Nesil Intel Core işlemcisi ve 15.6 inç HD ekranı ile yarıyıl tatilinde çocuklarınızın en kullanışlı multimedya arkadaşı olmaya aday. Dolby teknolojisi ve stereo hoparlörleri sayesinde, müzik dinlemek ve oyun oynamak çok daha keyifli olacak. Her 2 model de yüksek performansı sayesinde, okullar açıldıktan sonra da çocuğunuzun ders çalışırken yardımcısı olabilir.

“Benim niye tabletim yok?”
Çocuğunuz karne hediyesi isteğini tabletten yana kullanıyorsa, Hometech’in İdeal 10s ve İdeal 8s modelleri iyi bir seçenek olabilir. En özel ve eğlenceli anlarını kaydedebileceği otomatik focus özellikli 5 MP yüksek kamera çözünürlüğüne sahip İdeal 10s, çocuğunuzun yüksek kalitede fotoğraf ve video çekebilmesini sağlayacak. 16 GB dahili hafıza ile yüksek depolama alanına sahip İdeal 10s, yüksek boyutlu dosya ve uygulamaları kolaylıkla hafızasına alabildiği gibi hafıza kartı ile harici olarak 64 GB’lık bir depolama alanına da imkan sağlıyor. İdeal 8s ise uzun batarya ömrü ve düşük güç tüketimi ile oyun oynamak için ideal bir tercih. SoC yapısı sayesinde işlemciye entegre olarak grafik, ses, video, bağlantı ve güç yönetiminin yanı sıra 400 nit parlaklığı ile ön plana çıkan İdeal 8s ile çocuğunuz tatilin keyfini doya doya yaşayabilir. 1.2 GHz hızında çalışan 4 adet 64 Bit’lik atom çekirdeği içeren ve ARM Mali-450 grafik kartı ile entegre gelen İdeal 10s ve İdeal 8s’in IPS ekranı ile her açıdan aynı görüntüyü alabilmek mümkün.

“Tüm tatil oyun oynayacağım”
Çocuğunuz yarıyıl süresince derslerine sıkı bir şekilde çalışıp sonunda o çok istediği oyun konsoluna kavuşmaya hazır. Sony’nin PlayStation oyun konsolu ona mükemmel bir oyun deneyimi yaşatabilir. Oyun çeşitliliğinin de fazla olmasıyla çocuğunuza tam da istediği gibi bir sömestr tatili yaşatabilirsiniz.

Cevap bırakın