Çocuğunuza akıllı saat almanız için 4 önemli neden

Akıllı çocuk saatleri birçok avantajı beraberinde getiriyor

0

Son dönemde akıllı telefonlar ve tabletler çocuklarımızın hayatının bir parçası haline geldi. Birçok okulda tabletler eğitimi desteklemek üzere kullanılırken giyilebilir teknolojiler de yavaş yavaş hayatımıza girdi. Birçok ebeveyn çocuğunun akıllı telefon ve tablet kullanımından endişe duyarken akıllı saatlerin de işin içine girmesi çeşitli soruları da beraberinde getiriyor. Açıkçası ben çocuklara yönelik akıllı saatlerin çok faydalı buluyorum. Neden faydalı bulduğumu aşağıda madde madde sizlere açıklamaya çalıştım.

  • Akıllı saatlerin sağladığı en büyük fayda çocuklarla sürekli olarak iletişim halinde olmaya olanak tanıması. Çocuklara yönelik akıllı saatlerin birçoğunda GPS özelliği bulunuyor ve çocuklarımızın nerede olduğunu görebiliyor ve belirlediğimiz sınırın dışına çıktığında bunu hemen fark edebiliyoruz. Ayrıca çocuğumuzu her zaman arayıp konuşabiliyoruz. Ya da tam tersi çocuğumuz bizi arayabiliyor. Sürekli iletişim sağlıyor.
  • Benim en sevdiğim yönlerinden bir başkası bu saatlerde bulunan SOS özelliği. Çocuk herhangi bir sıkıntı yaşadığında, zor durumda kaldığında SOS düğmesini kullanarak sizi uyarabiliyor. Bazı saatlerde ise saat çocuğun kolundan çıkarıldığında bir uyarı veriliyor. Bu sayede hemen müdahale edebiliyorsunuz.
  • Akıllı çocuk saatlerinin sağladığı bir diğer avantaj ise çocuklar için bağımsızlığı aşılamasıdır. Neden diye sorarsanız, çocuğun kolunda akıllı saat olduğundan ne yaptığını nerede olduğunu bilirsiniz. Bu yüzden onu fiziksel olarak takip etmenize gerek kalmaz. Çocuğunuzun güvende olduğunu bilirsiniz. Onu yalnız bıraktığınızda çocuğunuza güven gelir ve daha bağımsız olur.
  • Çocuklar için özel olarak geliştirilen bu saatler çocukların hoşuna gidecek özelliklerle donatılmıştır. Örneğin canı sıkıldığında sizi arayabilir ya da saatteki oyunları oynayabilir. Ayrıca ebeveynlere yönelik ortam dinleme, çocuğun bulunduğu yeri görebilme ve diğer özellikler sayesinde ebeveynler için de kullanışlıdır.

Akıllı çocuk saatleri için farklı özelliklere sahip farklı seçenekler bulunuyor. Kızım için akıllı saat ararken çeşitli özelliklere sahip oldukça şık saatlerle karşılaştım. Ancak benim hoşuma en çok Alcatel’in Movetime MT30G ve Wiky’nin Wiky S modeli gitti. Her iki saatte çocuklar için akıllı saatlerden beklenebilecek özelliklerin neredeyse tamamını sağlıyor.

wikys

Cevap bırakın