Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelÇocuğunuz ilk ders ziline hazır mı?

  Çocuğunuz ilk ders ziline hazır mı?

  Koskoca bir yaz tatilini daha geride bıraktık. Kimi zaman sıcaklardan bunaldık, kimi zaman kendimizi denizin serin sularına bırakıp tatilin tadına vardık. Ancak her güzel şeyin sonu olduğu gibi, bu sene de yaz tatilinin sonuna gelindi. Eylül ayının gelmesiyle birlikte, hazırlık çanları okullar için çalmaya başladı. Kısa bir süre sonra okullar açılacak ve yeni eğitim-öğretim yılı başlayacak. Şimdi ise alışveriş zamanı. Çocuğunuzun kalem, defter, silgi dışında, eğitimini kolaylaştıracak bazı teknolojik cihazlara da ihtiyacının olduğunu aklınızdan çıkarmamakta fayda var… İşte sizin için hazırladığımız ufak bir liste:

  Students with digital tablets

  1-Dizüstü bilgisayar
  Günümüzde artık teknolojinin hayatımızın her alanında kullanıldığını bilmeyen kalmadı. Eskinden bir ödev hazırlamak için kütüphanelere gider, ansiklopedileri karıştırır, gerekirse de alanında uzman kişilerden görüşler alınırdı. Sınav zamanı kırtasiyelerden kalın kalın test kitapları alınır ve akşamları televizyondan uzak bir köşede testler çözülmeye başlanırdı. Şimdi ise çocukların ihtiyacı olan her türlü bilgiyi internetten bulabiliyorsunuz. Testleri de internet üzerinden çözebiliyorsunuz. Bunun için çocuğunuzun ihtiyacı olan tek şey bir dizüstü bilgisayar. Masaüstü bilgisayarları da tercih edebilirsiniz ancak çocuğunuzu tek bir yere sabitlemektense gittiği her yerde bilgileri yanında taşıyabilmesi daha iyi bir seçenek olabilir.
  Farklı dizüstü bilgisayar modelleri için buraya tıklayabilirsiniz.

  2-Yazıcı
  Eğitim gören çocuğunuzun ihtiyacı olabilecek bir diğer ürün de yazıcı. Artık günümüzde öğretmenlerin verdikleri ödevler el yazısı ile teslim edilmiyor. Hatta uzun zamandır A4 kağıdı çıkışlı ve öğretmenin uygun gördüğü yazı karakterinde yazılmış ödevler isteniyor. Hazırlanan ödevler Powerpoint ya da daha farklı programlar sayesinde bir düzene sokuluyor, konulara göre çeşitli renklerle sınıflandırılıyor ve özenle tasarlanmış bir kapak yapılarak öyle teslim ediliyor. Evinize alacağınız bir yazıcı sayesinde çocuğunuzu kırtasiyelere götürmekten ve onlarca para vermekten kurtulabilirsiniz. Birçok yazıcı fotokopi özelliğine de sahip. Bu özellikteki ürünleri tercih ederek, çocuğunuzun, arkadaşından aldığı ders notlarını çoğaltmasına da yardımcı olmanız mümkün.
  Birbirinden farklı özellikteki yazıcıları ve yan ürünlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  3-Projeksiyon
  Yeni nesil eğitim sisteminde çoğu sınıfta projeksiyon kullanılıyor. Duvara ya da perdeye yansıtıldığında neredeyse bir tahta büyüklüğünde genişleyebilen ekrana sahip projeksiyonlar, sınıflarda oldukça kullanışlı oluyor. Görüntüler büyük olduğunda, anlatılanlar çok daha fazla akılda kalabiliyor. Bu teknolojiyi evinizde de kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun çalışma odasına bir projeksiyon alarak onun daha dikkatli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, çocuğunuzun zayıf olduğunu düşündüğünüz bir alanda, evde öğretmenden özel ders aldırmak yerine, e-eğitim programlarından birini tercih edebilirsiniz. Bunun için projeksiyon da çocuğunuza sınıftaymış hissi yaratabilir.
  Farklı ürün seçenekleri için buraya tıklayabilirsiniz.

  4-Kablosuz modem
  Çocuğunuzun masa başında, kablonun uzanabildiği yakınlıkta çalışmasını istemezsiniz herhalde. Dizüstü bilgisayar alarak, çocuğunuzu masa başından kaldırırken, internete bağlanması için kabloya mahkum etmek de olmaz tabii ki. Bunun için kablosuz modemleri tercih ederek, çocuğunuzun evin her köşesinden internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Sonuçta bu işin uzmanları da belirttiği üzere, çocukların verimli olmaları için nerede isterlerse orada çalışmaları gerekiyor. Biz de toplantı yaparken bazen ofisin 4 duvarı arasından kaçmak isteyip, tercihimizi güzel bir restorandan yana kullanmıyor muyuz?
  Evinizdeki tüm teknolojik cihazları bağlayabileceğiniz kablosuz modem seçenekleri için buraya tıklayabilirsiniz.

  5-USB bellek
  Çocuğunuzun en çok kullanacağı ürünlerden biri de USB bellekler. Yaptığı ödevleri bilgisayarına kaydetmiş olabilir ancak her zaman başka bir platformda yedeğini almakta da fayda var. Çok özenerek hazırladığı ödevinin kağıt çıkışlarına bir çay ya da kahve dökülebilir. O gün teslim etmesi gereken bir ödevse, yanında taşıdığı USB belleği bir bilgisayara takıp, etrafında bulacağı bir yazıcı sayesinde hemen yenisinin çıktısını alabilir. Ve öğretmenine de çay döküldü gibi bir maruzatla gitmek zorunda kalmaz.
  Kapasitelerine göre değişen USB bellek seçenekleri için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN