Çocuğunuz evde güvende mi?

0

A beautiful baby girl being read to by her mommy in beautiful back light with space for copy.

Özellikle anneler çocukla birlikte evde yemek, temizlik, ütü gibi işlerle uğraşırken bir taraftan da çocuklarının zarar görmemesi için sürekli tetikte olurlar. Ütüyü açık mı bıraktım, ocağı kapattım mı, su ısıtıcısı hala çalışıyor mu soruları sürekli kafalarını kurcalar durur. Annelerin bu haklı endişelerine elektrikli ev aletleri üreten markalar daha fazla sessiz kalamadı ve son yıllarda geliştirdikleri yeni ürünlerde çocuk güvenliğini ön planda tutan ürünler geliştirdi. Bu hafta çocuk dostu şirketlerin ürettiği teknolojileri masaya yatırdım. İşte çocuğunuz için güvenli bir ev ortamı yaratabileceğiniz markalar ve ürünleri…

bosch-solo-aile

Bosch’tan çocuklarının güvenliğini düşünen annelere özel ürünler

Bosch’un kurucusu Robert Bosch’un çok sevdiğim ve itibar yönetimi derslerimde kullandığım bir sözü var:  “İnsanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim” Bu noktada markanın başarısında ürettiği ürünün kalitesi ve güvenlik en önemli detaylar olarak önümüze çıkıyor. Bosch Ev Aletleri, ev işlerini, enerji, su ve zamandan tasarruf ederek, çok daha kısa sürede ve keyifle yapmayı mümkün kılan ürünlerini, her an çocukları için endişelenen annelerin yüreklerine su serpecek, maksimum güvenlik sağlayan çözümlerle birlikte sunuyor.

Bosch gazlı ocakların büyük çoğunluğu, yanma başlığına entegre edilmiş termo elektrik ateşleme emniyet sistemine sahip. Gaz emniyet sistemi olarak adlandırılan bu sistem, rüzgar vb. herhangi bir nedenle ocak ateşi söndüğünde gazı otomatik olarak kesiyor; gaz sızıntısını önleyerek can güvenliğini sağlıyor. Bosch bulaşık ve çamaşır makinelerindeki tuş kilidi özelliği, evdeki küçük yaramazların program ayarlarını değiştirmelerini engelliyor. Buzdolaplarında ise çocuk kilidi tuşuna basıldığında buzdolabının elektroniğinde herhangi bir ayar değiştirilemiyor. Bosch su sebillerinde bulunan çocuk emniyet sistemi ise, sıcak su kilidi ile çocukların sıcak su almasına engel olarak kazaların önüne geçilmesini sağlıyor.

electrolux-ouyu-002

Çocuklarınız teknoloji sayesinde artık daha da güvende

Electrolux uzun yıllardır geliştirdiği ürünlerde çocuk güvenliğini ön planda tutan özelliklere yer veriyor.  Örneğin Electrolux Expressionist Serisi EEWA7800 su ısıtıcısı ile çocuğunuz mutfaktayken bile endişelenmenize gerek kalmıyor. Çünkü bu su ısıtıcısı üç yollu otomatik kapanma özelliğine sahip. Su kaynarken, su ısıtıcısını ısıtma istasyonundan kaldırdığınızda ve su ısıtıcısında çok fazla su kalmadığında Boil-Dry koruma fonksiyonu sayesinde su ısıtıcısı otomatik olarak kapanıyor.

Electrolux’ün EDB6150 modeli ütüsü ise siz ütü yaparken maksimum güvenlik ve hassasiyet sağlıyor. Ütünüzü dengeli şekilde konumlandırmanızı sağlayan XL kauçuk stand ve 3 yollu otomatik kapanma özelliği gibi çok çeşitli güvenlik özellikleri sayesinde hem sizi hem giysilerinizi hem de çocuğunuzu koruyor. Varlığını unuttuğunuzda bile sizi güvende tutmak için tasarlanan bu ütü dik konumda 8 dakika, yana devrildiğinde veya tabanı üzerinde 30 saniye durduğunda 3 Yollu otomatik kapanma özelliği ütüyü otomatik olarak kapatıyor. Güvenli ışık kılavuzu, ütünüzün ne zaman kapanacağını ve ütüleme işlemi için ne zaman hazır olacağını bilmenizi sağlıyor.

samsung-holmes-team

Samsung, “çocuk güvenlik kilidi” ile çocukların güvenliğini sağlıyor

Samsung Electronics’ten aldığım bilgiye göre; Samsung, ürettiği ürün ve çözümde çocukların sağlığını ve güvenliğini ilk sırada tutuyor. Bu doğrultuda günde 40 milyon dolarlık Ar-Ge yatırımı yapan şirketin, bulunduğu her ürün grubunda çocuklara özel güvenlik çözümleri yer alıyor. Örneğin, Samsung, “çocuk güvenlik kilidi” ile tüm elektrikli ev aletlerini çocukların güvenliğini koruyor. Ankastre fırın ve setüstü ocaklarda da yer alan güvenlik kilidi sayesinde çocukların cihazları kullanmaları engellenerek, kendilerine zarar vermeleri önlenmiş oluyor. Ebeveynler çocuk kilidini kullanarak cihazların aniden çalışmasını engelleyebiliyorlar. Böylece fırın ya da ocağa erişseler de kilit sayesinde kullanamıyorlar.

Güvenlik için “Holmes Takımı” iş başında

Samsung her tasarımında güvenliği önde tutarak gerçekleştiriyor. Bunu sağlayabilmek için de Samsung’un 15 üyeden oluşan, çamaşır makinesi, buzdolabı gibi ev aletlerinin üretim süreçlerinde yer alan ‘Holmes Takımı’ gibi gerçek hayattan örnekleri barındıran projeleri bulunuyor. Bu ekip tamamen tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaya ve kullanım kolaylığını sağlamaya yönelik çalışmalar yapıyor.
Gerçek bir ev gibi tasarlanan, 7 gün 24 saat, kameralarla donatılmış bir laboratuarda ürünleri deneyimleyen ekip, deneyimleri sonucunda üretim sürecinde çok önemli bir rol oynuyor. Ekibin verdiği tepki ve bildirimler doğrultusunda, tüketicilerin ihtiyaçlarına üst düzeyde yanıt veren ev aletleri üretiliyor. Örneğin, Addwash’ın sahip olduğu ek kapak teknolojisi, Samsung çamaşır makinesi çalıştırıldıktan sonra unutulan çamaşır, ek deterjan ya da yumuşatıcı eklemeye imkan tanıyor. Samsung, bu özellikle ebeveynlerin stresini azaltırken, evcil hayvanların ya da çocukların makine çalışırken kapağı açmasından endişe etmemesi için özel olarak tasarladı. Doğru tasarımı elde etmek için aylar süren çalışmalar sonucunda oluşturulan AddWash akıllı kapak teknolojisi, yetişkinlerin kolaylıklar erişebileceği, çocuk ve evcil hayvanlarınsa açamayacağı şekilde yaratıldı.

 

Cevap bırakın