Civilization VI iPad’e geldi

0

En iyi strateji oyunlarından biri olarak kabul edilen Civilization VI, an itibarıyla iPad üzerinden oynanabilir durumda. İşte detaylar…

PC oyunlarının mobil edisyonları her zaman ilgi görmüştür. Özellikle popüler oyunlarda yapımcıların pek de es geçmediği bu konunun dikkat çeken örneklerinden biri söz konusu… Otoriteler tarafından PC dünyasının en iyi strateji oyunlarından biri olarak kabul edilen Civilization VI, artık iPad üzerinden oynanabiliyor.

21 Ekim 2016’da PC için çıkışını gerçekleştiren Civilization VI, şimdiye kadar 8 milyondan fazla sattı. Geçtiğimiz aylarda iOS cihazlar için ‘devam eden aylarda’ yayınlanacağı duyurulan yapım, sadece iPad versiyonuyla geldi. iPhone kullanıcıları muhtemelen 2018’in ilerleyen aylarını beklemek durumunda.

Öte yandan Civilization VI iPad versiyonu, tüm modeller için uygun değil. iOS 11 yüklü iPad Air 2, iPad 2017 ve iPad Pro desteğiyle geliyor. Eğer bu cihazlardan birine sahipseniz oyunu hemen indirip deneyimlemeye başlayabilirsiniz. Küçük bir not, oyun Mac versiyonuyla aynı.

3.14 GB’lik dosya boyutu ile WiFi üzerinden indirilmesini tavsiye edeceğimiz oyun, ücretsiz şekilde 60 tur oynanabiliyor, sonrasında devam etmek için satın alınması gerekiyor. App Store’daki fiyatı ise 4 Ocak 2018’e kadar indirimli, sonrasında diğer sürümlerle aynı. Yüksek profilli bir oyun ama pek de bütçe dostu olmadığı bir gerçek.

Cevap bırakın